Wygląda na to, że klasyczny dramat prawniczy Matlock to kolejny serial telewizyjny, który zostanie zrestartowany. Według Variety, CBS zamówiło pilotów do kilku nowych programów telewizyjnych, z których jednym jest ponowne uruchomienie Matlocka. Bezpośrednio zainspirowany oryginalnym serialem telewizyjnym, nowy Matlock zamieni się płciami Andy’ego Griffitha w roli Bena Matlocka z Kathy Bates w roli Madeline Matlock. Podobnie jak Ben, Madeline będzie miała wyjątkowo skuteczne podejście do sposobu, w jaki prowadzi swoje sprawy.

Jak czytamy w logu serialu: „Po osiągnięciu sukcesu w młodości genialna siedemdziesięciolatka Madeline Matlock (Bates) ponownie dołącza do siły roboczej w prestiżowej firmie prawniczej, gdzie wykorzystuje swoje skromne zachowanie i przebiegłą taktykę, aby wygrywać sprawy i ujawniać korupcję od wewnątrz. Na podstawie klasycznego serialu telewizyjnego o tym samym tytule”.

Jennie Snyder Urman pisze pilota do ponownego uruchomienia Matlocka. Jest także producentem wykonawczym wraz z Joanną Klein dla Sutton Street Productions. Bates jest również producentem wykonawczym wraz z Ericiem Christianem Olsenem i Johnem Willem.

CBS zamówiło również pilota do spin-offu The Good Wife, zatytułowanego Elsbeth. Serial będzie śledził postać graną przez Carrie Preston, Elsbeth Tascioni, która wcześniej pojawiła się w Żonie idealnej i Dobrej walce. Sieć posuwa się również do przodu z produkcją serialu Watson o Sherlocku Holmesie oraz dramatu medycznego o nazwie The Pact.

Podczas gdy ponowne uruchomienie popularnych programów telewizyjnych wzbudziłoby nieufność każdego fana, dobrą wiadomością jest to, że ktoś tak utalentowany i kochany jak Bates został obsadzony w serialu. Aktorka-weteranka zdobyła w swojej karierze mnóstwo prestiżowych nagród, w tym Oscara, Złote Globy i nagrody Primetime Emmy. W ostatnich latach zagrała w swoim własnym serialu Netflix Disjointed i zdobyła uznanie w wielu sezonach American Horror Story. Można ją również wkrótce zobaczyć z powrotem na dużym ekranie, kiedy Are You There God? It’s Me, Margaret trafi do kin w kwietniu.

Czytaj także  Pamela Anderson Wants a Public Apology from Pam & Tommy Creators

Matlock zostaje wymyślony na nowo

odlew matlock

Dean Hargrove stworzył oryginalnego Matlocka. W serialu występuje Andy Griffith jako Ben Matlock wraz z innymi gwiazdami obsady, w tym Lindą Purl, Kene Holliday, Kari Lizer, Nancy Stafford, Julie Sommars, Clarence Gilyard Jr., Brynn Thayer, Daniel Roebuck i Carol Huston. Griffith i Hargrove są producentami wykonawczymi wraz z Fredem Silvermanem. Program odniósł duży sukces, obejmując dziewięć sezonów i prawie 200 odcinków. Zakończył się w 1995 roku po pierwotnej premierze w 1986 roku, wywierając wpływ na popkulturę podczas jej trwania, który trwa do dziś.

Jeśli wolisz pozostać przy oryginalnym Matlocku, możesz bezpłatnie oglądać wszystkie dziewięć sezonów serialu na bezpłatnej platformie streamingowej Pluto TV.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *