Martin Freeman jest znanym aktorem, występującym w niezliczonych filmach i programach, takich jak The World’s End, Sherlock i Fargo. Przewodził nawet w The Hobbit, drugiej trylogii Petera Jacksona opartej na twórczości JRR Tolkiena. Jednak gwiazda jest gotowa powtórzyć jedną ze swoich największych ról, kiedy powraca jako Everett K. Ross w Black Panther: Wakanda Forever.

Freeman dołączył do MCU w 2016 roku z Captain America: Civil War, po czym wrócił dwa lata później na pierwszą część Black Panther. Teraz, gdy aktor ma za sobą trzy filmy Marvela, czuje, że doskonale rozumie, kim jest jego postać. Freeman niedawno rozmawiał z DigitalSpy, gdzie omówił, jak został sojusznikiem narodu Wakandy i dlaczego jego postać nie była początkowo tak czarno-biała.

„On jest człowiekiem na zewnątrz. Ponieważ pracuje dla jednego z najpotężniejszych… powiedziałbym, najpotężniejszego kraju na świecie, z wyjątkiem Wakandy. przydatnego sojusznika w kraju takim jak Ameryka. On popiera ich i myślę, że jest to dla nich bardzo przydatne. W tych czarno-białych terminach nie masz pewności, czy jest dobrym czy złym. być użytecznym sojusznikiem dla [Wakanda] i lubię to, ale on nie jest drażliwy. On nie jest bystry. Jest całkiem prosty. Ale zrobi, co w jego mocy, aby w pewnym sensie pomóc ludziom, których lubi i kocha”.

Martin Freeman mówi, że to nie jego skóra czyni go outsiderem

Filmy Walt Disney Studios

Chociaż Martin Freeman mówi DigitalSpy, że czuł się jak outsider w Wakanda; zdaje sobie sprawę, że to z powodu jego stanowiska rządowego w Stanach Zjednoczonych w MCU. Bohaterowie Marvela i potężni urzędnicy rządowi mają długą wspólną historię w połączonym wszechświecie, ponieważ porozumienia z Sokovii i inne przepisy pomogły i utrudniły obywatelom mieszkającym w MCU.

Podczas wywiadu Freeman mówi, że intencją jego bohatera jest zawsze ochrona swojego kraju. „Pracuje dla kogoś, kogo niektórzy ludzie uważają za… wiesz, to jedyne supermocarstwo na świecie, prawda? A żadne supermocarstwo nie chce, aby jego moc była kwestionowana”, wyjaśnia. „Niezależnie od tego, czy Ross był czarny, biały czy brązowy, byłby w centrum tego. Jego głównym interesem jest ochrona własnego kraju”.

Czytaj także  Hellboy: The Crooked Man Finds Its Hellboy in Jack Kesy

Freeman kontynuuje: „Oczywiście wygląda inaczej. Nie wygląda jak reszta obsady Czarnej Pantery, ale jednocześnie uważam, że to jego narodowość i pozycja w rządzie sprawiają, że jest outsiderem. Wakanda, a to właściwie czyni go nieoczekiwanym sojusznikiem. Ponieważ myślę, że jest to tak samo jego rasa, jak jego status w jedynym supermocarstwie na świecie, niezależnie od koloru.

W nadchodzącym sequelu fani mogą zobaczyć Letitię Wright, Angelę Bassett, Lake Bell, Lupitę Nyong’o, Danai Gurirę, Winstona Duke’a, Michaelę Coel i Tenocha Huertę wraz z Freemanem. Black Panther: Wakanda Forever jest gotowa do premiery, pojawi się w kinach w piątek, 11 listopada.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *