Netflix zdominował listę 10 najlepszych serwisów streamingowych Nielsena na początku listopada, a wszystkie dziesięć miejsc zajęła platforma. Na szczycie listy znalazł się Manifest, który 4 listopada opuścił pierwszą część czwartego i ostatniego sezonu. Chociaż tygodniowe dane dotyczą tylko 6 listopada, to wciąż było wystarczająco dużo czasu, aby Manifest zarejestrował 1,37 miliarda minut obejrzanych i tylko udało się wyprzedzić powracający dramat randkowy Love Is Blind.

Dominacja Manifest na liście przebojów nie jest zaskakująca, biorąc pod uwagę wyboistą drogę, którą przebył serial, aby uzyskać nawet czwarty sezon. Po bezceremonialnym odwołaniu przez NBC w połowie 2021 roku, serial spędził kilka miesięcy w zawieszeniu, odrzucany przez wielu streamerów, w tym samego Netflixa. Jednak po tym, jak Netflix zaczął transmitować pierwsze trzy sezony serialu, stało się jasne, że ogromna publiczność prawdopodobnie powróci w tysiącach, aby zobaczyć, jak historia dochodzi do właściwego zakończenia.

Ostatecznie Netflix zgodził się ożywić serial w 20-odcinkowym, ostatnim sezonie, kończącym historię Montego Air Flight 828 i jego pasażerów. Twórca serialu, Jeff Rake, zdecydowanie przekazał sukces odnowienia serialu w ręce publiczności, która tego zażądała i sprawiła, że ​​Netflix usiadł i zwrócił na siebie uwagę. Pisał wówczas:

„To, co wiele lat temu zaczęło się jako lot fantazji głęboko w mojej wyobraźni, przekształciło się w podróż życia silnikiem odrzutowym. Nigdy w najśmielszych snach nie mogłem sobie wyobrazić światowego przypływu miłości i wsparcia dla tej historii, jej bohaterów i zespół, który tak ciężko pracuje, aby to wszystko ożywić. To, że będziemy w stanie nagrodzić fanów zakończeniem, na jakie zasługują, bardzo mnie wzrusza. W imieniu obsady, ekipy, scenarzystów, reżyserów i producentów dziękuję dla Netflixa, dla Warner Bros. i oczywiście dla fanów. Zrobiłeś to”.

Jak zakończy się Manifest?

Netflixa

To jest pytanie, które każdy chce znać i powód, dla którego tak wiele osób oglądało pierwsze odcinki sezonu 4. Ale oczywiście, dopóki nie nadejdzie ostatnia część, wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Większość fanów ma po prostu nadzieję na zakończenie, które przyniesie więcej niż rozczarowanie, które wielu odczuwało w związku z finałem Zagubionych, serialu z elementami fantasy, podobnymi do Manifestu.

Czytaj także  Jim Parsons Will Be Voicing Snagglepuss in New Hanna-Barbera Project

Według Rake’a zawsze miał plan na pięć sezonów Manifestu. To może dobrze wróżyć, ponieważ w przeciwieństwie do Lost, który został szybko zakończony po tym, jak scenarzystom powiedziano, że serial dobiega końca, wydaje się, że Rake zawsze miał na myśli określone zakończenie. Chociaż nadal znajdą się fani, którzy nie będą zadowoleni z zakończenia, które otrzymują, co jest powszechne w większości długotrwałych dramatów science fiction, fakt, że w ogóle je dostają, powinien być traktowany jako błogosławieństwo.

Manifest Sezon 4A jest teraz transmitowany na Netflix. Data premiery sezonu 4B nie jest jeszcze znana.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *