Media + rozrywka w bungalowie

Według raportu Variety Magnolia Films zapewniła sobie globalne prawa do dystrybucji filmu dokumentalnego Little Richard: I Am Everything. Film wyreżyserowany przez Lisę Cortés miał swoją premierę w czwartek wieczorem na Festiwalu Filmowym w Sundance. Film zagłębia się we wczesne dni rock and rolla przez pryzmat życia i kariery Little Richarda, w szczególności wpływu jego tożsamości jako czarnego i queerowego artysty. Film trafi do kin w kwietniu i został zaszczycony, że został wybrany na premierę amerykańskiego programu dokumentalnego w Sundance.

Prezes Magnolia Pictures, Eamonn Bowles, powiedział w komunikacie prasowym:

„Little Richard jest prawdziwym królem rock and rolla, alfą i omegą dzikiej muzyki opartej na rytmie. Lisa Cortés jest dumna z legendy, tworząc prawdziwą historię, która celebruje tę ikonę, która wstrząsnęła kulturą na tak wiele sposobów”.

Film został wyprodukowany przez Roberta Friedmana, Liz Yale Marsh, Caryn Capotosto i Bungalow Media + Entertainment i wyprodukowany dla CNN Films i HBO Max we współpracy z Rolling Stone Films. HBO Max posiada krajowe i międzynarodowe prawa do transmisji filmu.

Film już cieszy się zainteresowaniem i uznaniem na Sundance Film Festival. Film będzie miał dodatkowe pokazy osobiście i online podczas festiwalu, który potrwa od 19 do 29 stycznia. Nabycie i wydanie filmu przybliży historię Little Richarda i jego wpływ na kulturę szerszej publiczności i umocni Magnolię Filmy jako degustator w branży filmów dokumentalnych.

Little Richards Queerness w Center of Documentary About his Life

Little-Richard_-Jestem-Wszystko-Wciąż-

Reżyser Lisa Cortés podkreśla znaczenie tożsamości Little Richarda w kształtowaniu zarówno jego muzyki, jak i krajobrazu kulturowego. Według The Wrap Cortes mówi:

„Rock n’ roll, rasa i queerowość są podstawą naszej kultury – i naszych wojen kulturowych” – powiedziała. „Little Richard zmienił wyobrażenia Ameryki o wszystkich trzech”.

Badanie queerowości Little Richard: I Am Everything jest szczególnie aktualne, ponieważ rozmowy na temat reprezentacji i integracji w przemyśle rozrywkowym wciąż ewoluują. Ekstrawagancka prezencja Little Richarda na scenie, nieustraszona akceptacja własnej tożsamości i wpływ na innych queerowych artystów pomogły utorować drogę przyszłym pokoleniom.

Czytaj także  A24 Is Auctioning Off Everything Everywhere All at Once Props for Charity

Cortés jest podekscytowany, że Magnolia Pictures przedstawi ten film widzom na całym świecie, stwierdzając: „Jestem podekscytowany, że Magnolia Pictures przedstawia światu tę hałaśliwą, rewolucyjną ikonę w tym momencie, kiedy jego podróż nie może być bardziej istotna”.

Film jest mocnym przypomnieniem wpływu, jaki Little Richard i inni queerowi artyści kolorowi wywarli na kształtowanie naszej kultury i dążenie do akceptacji i reprezentacji.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *