Obchody 35. rocznicy Jojo’s Bizarre Adventure są kontynuowane w zimowym wydaniu 2022 „JOJO Magazine”, specjalnego magazynu stworzonego specjalnie na tegoroczne uroczystości. Magazyn Jojo’s Bizarre Adventure niedawno ujawnił swoją okładkę, a teraz zaczął ujawniać niektóre treści, a także nadchodzące projekty z serii Jojo.

Pierwszy numer JOJO Magazine ukazał się w marcu i zawierał jedno ujęcie Tako rzecze Rohan Kishibe autorstwa samego twórcy serialu, Hirohiko Arakiego, obok opowiadań i lekkich powieści, zakulisowych spojrzeń na anime i akcji na żywo Rohana Kishibe seriale i nie tylko. W tamtym czasie wydawało się, że będzie to jedyne wydanie JOJO Magazine, ale kilka tygodni temu ogłoszono drugi numer, który ma się ukazać 19 grudnia. Fani mieli nadzieję, że magazyn może zawierać informacje na temat początku Jojo’s Bizarre Adventure część 9, wstępnie zatytułowanej „Jojolands”, ale jeśli jakieś informacje są w środku, fakt ten nie został jeszcze ujawniony.

Według doniesień, numer z zimy 2022 r. będzie zawierał opowiadanie osadzone podczas Jojo’s Bizarre Adventure część 5, Golden Wind, z udziałem dwóch pomniejszych postaci z serii, Squalo i Tizzano. Para pojawiła się jako złoczyńcy, zdeterminowani, by powstrzymać grupę Giorno. Film krótkometrażowy nosi tytuł „Witness for the Gang”, a jego nazwa nawiązuje do opowiadania Agathy Christie, co może dać pewien wgląd w treść opowiadania. W magazynie pojawi się także kolejna odsłona Rey Infinito, lekkiej powieści, która rozpoczęła się w pierwszym numerze z udziałem Lisy Lisy z części 2, Battle Tendency, i której akcja toczy się w latach 70. Lekkiej powieści towarzyszy nowa grafika tej starszej iteracji Lisy Lisy autorstwa Arakiego. Dodatkowo ogłoszono poradnik Arakiego dotyczący rysowania i konstruowania mangi; książka będzie kontynuacją jego wcześniejszej książki na ten temat, zatytułowanej „Manga w teorii i praktyce: rzemiosło tworzenia mangi” w amerykańskim wydaniu w 2017 roku. Inne treści zawierają więcej zakulisowych informacji na temat anime i live-action Rohan Kishibe, a także wywiady z aktorami.

Czytaj także  A Returning Chainsaw Man Enemy can Explain the Series' Central Mystery

Co z częścią 9?

Jojo-Magazine-Pełna okładka

Żadne informacje na temat „Jojolands” nie zostały ujawnione od zakończenia Jojo’s Bizarre Adventure część 8 w sierpniu 2021 r., więc nie jest niespodzianką, że oczekiwania rosną. Podczas gdy fani Jojo wciąż czekają na wieści o dziewiątej części serii, zaczyna wyglądać na to, że JOJO Magazine może nie być tam, gdzie je znajdą. W końcu dokuczanie informacji o kolejnej części historii z pewnością zachęciłoby do zakupu magazynu, ale w przeciwieństwie do pierwszego numeru, wydaje się, że w ogóle nie ma zbyt wielu treści bezpośrednio od Arakiego. Przy okazji zapowiedzi numeru Zima 2022 wyjaśniono, że drugi numer powstał dzięki sukcesowi pierwszego i nie zawsze miał się ukazać, choć kontynuacja Rey Infinito może sugerować coś innego.

Nie wiadomo, czy magazyn JOJO będzie kontynuowany po kolejnym numerze, ale biorąc pod uwagę jego status wydania z okazji rocznicy, jest prawdopodobne, że jest to ostatnie. Fani Jojo’s Bizarre Adventure mają jeszcze około miesiąca do wydania magazynu, więc zawsze jest miejsce na więcej niespodzianek.

Dalej: Najgorszy złoczyńca Jojo’s Bizarre Adventure zmarł i potajemnie został bohaterem

Źródło: Jojo-news.com

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *