Filmy Swissploitation

Mad Heidi to horror/komedia, której strona internetowa reklamuje go jako pierwszy film Swissploitation („Tak, tym razem Szwajcaria zostanie wykorzystana!”). Oparty na popularnej książce dla dzieci Heidi autorstwa Johanny Spyri, film jest parodią przygodowej gry akcji, wykonanej w podobnym duchu jak Maczeta czy Włóczęga ze strzelbą. Został wyreżyserowany przez Johannesa Hartmanna i Sandro Klopsteina, a wyprodukowany przez Valentina Greyterta.

Zwiastun, udostępniony dzięki uprzejmości Gambit, rozpoczyna się w spokojnej Szwajcarii z jej pięknymi górami, pysznym serem i oczywiście Heidi (Alice Lucy), której pokazana jest baraszkująca po wzgórzach, ciepło witająca swojego chłopaka, Goat Petera (Kel Matsena). Jednak sytuacja zmienia się po dojściu do władzy prezydenta Szwajcarii (Casper Van Dien), który wznosi toast za dominację nad światem wraz z resztą jego złej świty.

Prezydencką żandarmerią dowodzi komendant Knorr (Max Rüdlinger), którego nazwisko nawiązuje do założonej przez Hermana globalnej firmy spożywczej. On i reszta sił zbrojnych są ubrani jak naziści, tylko ze szwedzką flagą zamiast swastyki. Oprócz zabicia kilku protestujących, Knorr wykonuje egzekucję Kozła Piotra za przestępstwo produkcji nielegalnych produktów pamiętnikarskich, podczas gdy Heidi zostaje wysłana do więzienia dla kobiet.

Co Heidi ma robić stamtąd? Po co zmieniać się z niewinnej dziewczyny w „niesamowitą kobiecą siłę bojową, która wyrusza, by wyzwolić kraj od szalonych serowych faszystów”. Poniżej znajduje się opowieść o akcji, pięknych szwajcarskich dziewczynach, szwajcarskich katanach wojskowych i wejściu na pokład fondue. Ostatni z nich jest dokładnie taki, jak brzmi. Wydaje się również, że to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o przemoc w filmie.

„Dziewczynka z Alp powraca… z zemstą!”

Bloody Disgusting udostępniło fragment filmu, zaczynając od fragmentu, który można zobaczyć w zwiastunie. Jeden z żołnierzy Knorra patrzy na list gończy Heidi i mówi, że „coś jodłowało w [his] spodnie.” Pomimo informacji, że pokonała cały oddział, lubieżny żołnierz mówi dwóm innym, z którymi jest, że nauczyłby Heidi „naprawdę dobrych manier”, gdyby to on ją znalazł.

Czytaj także  Director Matt Shakman Reflects on Why Fantastic Four is the Perfect Film for Him

Uważaj, czego sobie życzysz, a potem wchodzi w życie, gdy wchodzi Heidi. Kastruje żołnierza, który gadał, przecina drugiego na pół i robi z trzecim coś, co można określić jedynie jako akordeon. Jednak klip kończy się czymś w rodzaju urwiska, gdy Neutral-izer, faszysta wyglądający jak Minotaur, wkracza na scenę. Wydaje się, że ją znokautuje i na podstawie zwiastuna zabiera ją na arenę, na której ma walczyć.

Jeśli podoba Ci się to, co widzisz, możesz obejrzeć Mad Heidi za 9,90 USD na oficjalnej stronie filmu. Zalecaną wersją do obejrzenia jest oryginał, który jest w języku angielskim z napisami. Film jest również dostępny w języku francuskim, niemieckim i hiszpańskim. Film ukaże się również na Blu-ray w lutym 2023 roku, który można zamówić w przedsprzedaży na stronie.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *