Obrazy uniwersalne

Horrory nie zawsze rozpalają kasę, a nowa współpraca Universal i Blumhouse, M3GAN, wydawała się z pewnością ucierpieć, gdy Avatar: The Way of Water wciąż zajmuje teraz spory kawałek przestrzeni kinowej. Jednak otwarcie filmu w ten weekend wydaje się być nieoczekiwanym hitem, z przewidywanymi kasami w wysokości 17-20 milionów dolarów, dzięki którym film zwróci koszty produkcji i więcej.

Przy tak wielu megabudżetowych filmach, które pojawiły się ostatnio na ekranach kin, a wychodzenie na zero przy powolnych lub skarłowaciałych wynikach kasowych zajmuje tygodnie, prawie trudno jest zarejestrować, że film może przynieść zysk w kasie w ciągu zaledwie jednego weekendu. Jednak M3GAN ma skromny budżet w wysokości 12 milionów dolarów, a według Variety weekend otwarcia filmu może z łatwością obniżyć ten koszt i wiele więcej.

Jako premiera PG-13, film uzyskał wzrost kasowy dzięki ponownemu nakręceniu niektórych scen, aby stonować krew i okrucieństwo, aby zapewnić bardziej przyjazną ocenę, co może okazać się sprytnym posunięciem, aby zapewnić filmowi sukces w notorycznie trudnym styczniu kasa. To, co nie zaszkodziło potencjalnemu zarobkowi filmu, to sposób, w jaki postać została dołączona do wielu memów w mediach społecznościowych i filmów TikTok, co może wystarczyć, aby zamienić film w zjawisko kulturowe.

Czy M3GAN jest naturalnym następcą Chucky’ego z Child’s Play?

chucky i m3gan

Porównania między M3GAN i Child’s Play są nieuniknione. M3GAN koncentruje się na inżynierze robotyce, Gemmie, która tworzy tytułowego robota dla swojej siostrzenicy, Cady. Choć opiekuńczy i przyjazny dla Cady’ego, M3GAN szybko zyskuje własny umysł, sprzeciwia się poleceniom i przekształca się w śmiercionośną maszynę do zabijania androidów.

Chociaż istnieją oczywiste różnice między tymi dwoma filmami i ich odpowiednimi zabójczymi lalkami, M3GAN ma wrażenie filmu o zabójczych lalkach dla zaawansowanego technologicznie pokolenia. Podczas gdy ponowne uruchomienie Child’s Play z 2019 roku próbowało pójść tą drogą, jego sukces został utrudniony przez kultową serię, którą próbowała na nowo wyobrazić. M3GAN nie ma tego bagażu, a to potencjalnie prowadzi film do bycia początkiem zupełnie nowej serii Blumhouse.

Czytaj także  Red One: fabuła, obsada i wszystko inne, co wiemy

Reżyser i producent M3GAN, James Wan, znany ze swojej pracy nad filmami Saw oraz The Conjuring Universe, z pewnością nie chce po prostu usiąść i podziwiać swojego najnowszego dzieła. Wan niedawno powiedział Colliderowi, że ma już pomysł, w jakim kierunku mogłaby pójść kontynuacja. Powiedział:

„Powiem na to, że w każdym z moich filmów, niezależnie od tego, czy jest to The Conjuring Universe, Saw, Malignant, czy M3GAN, lubimy myśleć o większym świecie. Dla mnie chodzi o stworzenie świata i poznanie, kim są bohaterowie, dokąd potencjalnie może potoczyć się historia, a następnie zbudowanie tego większego świata, a następnie wejście do niego i stwierdzenie: „Dobra, opowiadam tę konkretną historię, ale Wiem o innych rzeczach, które się dzieją. Więc jeśli mamy wystarczająco dużo szczęścia, aby mieć kontynuacje, mamy pomysł, dokąd chcemy iść”.

Premiera M3GAN jest zaplanowana na 6 stycznia 2023 roku w Stanach Zjednoczonych

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *