Ostrzeżenie: SPOILERY do rozdziału #1070 One Piece.

Niesamowita transformacja Luffy’ego, Gear Fifth, jest jeszcze silniejsza, niż myślą fani One Piece. Wystawiony na próbę z jednym z najsilniejszych przeciwników, jaki kiedykolwiek pojawił się w mandze, Gear Fifth pokazuje, że może przerosnąć nawet najśmielsze oczekiwania.

Debiut Luffy’s Gear Fifth w 1044 rozdziale One Piece był jednym z najlepszych mangowych momentów 2022 roku. Fani serii czekali od lat, aby Luffy osiągnął nowy poziom mocy, ale to, co wydarzyło się podczas już- Legendarna bitwa z Kaido w Onigashimie była całkowitym szokiem. Luffy obudził moce swojego diabelskiego owocu, dostarczając jednej z największych niespodzianek w historii One Piece, ujawniając informacje o Nice. Jakby tego było mało, wygląd i moce Gear Fifth były absolutnie nieoczekiwane, ponieważ wykorzystują pragnienie twórcy serii, Eiichiro Ody, by przywrócić jego mangę do jej komediowych korzeni, zamieniając walki Luffy’ego w kreskówkowe wymiany niedorzecznych ataków.

Jednak pomimo absurdalnego wyglądu, moc Gear Fifth jest niezrównana. Po pokonaniu Kaido, pierwsza szansa Luffy’ego na zaprezentowanie swoich nowych mocy pojawiła się na wyspie Egghead, gdzie spotkał starego rywala, Roba Lucciego. Lucci obudził również swój Diabelski Owoc Zoan, uzyskując niesamowity poziom siły i szybkości, co pokazuje w rozdziale #1070 One Piece, pokonując jednym uderzeniem Sentomaru, ochroniarza Dr.Vegapunka, który szczyci się jedną z najsilniejszych obron w całym świecie. świat. Jednak Luffy bez wysiłku unikał ataków Lucciego przez dwa rozdziały, a nawet kpił z niego, robiąc to, co pokazuje, jak szybki jest Gear Fifth. Szybkość nie jest jedyną cechą tej nowej transformacji, a jedno trafienie nowym atakiem Luffy’ego jest wystarczająco potężne, by powalić Lucciego.

Luffy’s Gear Fifth jest szybszy i silniejszy niż się wydaje

Chociaż Lucci została całkowicie upokorzona przez Luffy’ego w tej wymianie zdań, ważne jest, aby zrozumieć, że agent CP0 jest w rzeczywistości niewiarygodnie silny. Sentomaru jest zaawansowanym użytkownikiem Kenbunshoku Haki, mocy, która pozwala mu przewidywać ruchy przeciwników. Pomimo wyraźnego zobaczenia ataku Lucci z wyprzedzeniem, Sentomaru nie był w stanie uniknąć lub obronić się przed nim, ze względu na niewiarygodną szybkość przebudzonej formy Lucci. Tymczasem Luffy tańczył wokół Lucciego przez dwa rozdziały, co oznacza, że ​​kapitan Słomianego Kapelusza jest jeszcze szybszy. Surowa moc Gear Fifth jest również imponująca. Użytkownicy Przebudzonego Zoana słyną ze swojej wytrzymałości, ale wystarczyły trzy trafienia, by powalić Lucciego.

Czytaj także  Trigun Stampede's Vash & Wolfwood Difference is the Series' True Theme

Nowy atak Luffy'ego w rakiecie Gear Fifth Gomu Gomu Don.

Kreskówkowe shenanigany Gear Fifth sprawiają, że wygląda mniej skutecznie niż jest w rzeczywistości. Gigantyczna głowa Luffy’ego wyskakująca z ziemi, próbująca zjeść Lucci, oczywiście skupia uwagę czytelników, ale bardziej subtelne wyczyny pokazane w tej bitwie (takie jak unikanie wszystkich szybkich ataków przeciwnika) są tym, co naprawdę się wyróżnia. Jednostronna walka z przebudzoną postacią Lucciego dowodzi, że pod względem mocy i szybkości Luffy’s Gear Fifth jest o wiele bardziej imponujący, niż sądzą fani One Piece.

Więcej: One Piece: Wszystko, co wiemy o przebudzeniach diabelskich owoców

Najnowszy rozdział One Piece jest dostępny w Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *