Velma Dinkley, będąc lesbijką, stała się kanonem w zeszłym miesiącu wraz z premierą nowego filmu animowanego Trick or Treat Scooby-Doo! W tym filmie, który wyreżyserował Audie Harrison, Velmę grała Kate Micucci i zakochała się w projektantce kostiumów na Halloween, Coco Diablo (Myrna Velasco). Kilka dni temu odpowiedziała jedna z aktorek, która przez lata grała Velmę, Linda Cardellini.

Cardellini zagrał Velmę w Scooby-Doo z 2002 roku i jego sequelu z 2004 roku Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed . Oba filmy zostały napisane przez Jamesa Gunna, kiedy pisał scenariusze bez ich reżyserowania. W rozmowie z Entertainment Weekly na temat trzeciego i ostatniego sezonu Dead to Me Cardellini wyraziła swoje poparcie dla rewelacji.

„Velma istnieje od 1969 roku; po prostu poszłam z córką na cukierek albo psikus i było tam wielu Velmów, więc uwielbiam to, że nadal ma to miejsce w kulturze, które jest zawsze aktywne przez dziesięciolecia. I kocham – wiesz, myślę, że było to sugerowane tak wiele razy i myślę, że to wspaniale, że w końcu tam jest.

Jeden z przypadków, o których zasugerowano, miał miejsce podczas kontrataku Jaya i Cichego Boba. Jest jedna, którą niektórzy mogą nazwać przypadkową, scena, w której tytułowy duet spotyka Mystery Inc., co kończy się snem. Po poprawieniu Daphne (Carmen Llywelyn), że szukają „upiorów autostopowiczów”, a nie dziewczyn, Velma (Jane Silvia) mówi: „Chciałabym, żeby to były dziewczyny autostopowiczki. Seksowne dziewczyny autostopowiczki”.

Praca Cardelliniego z franczyzą, przeszłością i przyszłością

Usługi dystrybucji studyjnej

Wiele lat później w Scooby-Doo! Mystery Incorporated, Velma (Mindy Cohn) rozpoczęła program randkowy z Kudłatym (Matthew Lillard), ale później zaprzyjaźniła się z Marcie „Hot Dog Water” Fleach (Cardellini). Dla tych, którzy oglądali ten program i myśleli, że ich związek był trochę podnoszący brwi, jest ku temu powód.

Czytaj także  Batgirl Star Leslie Grace Rejects Studio Claim That Film Was 'Unreleasable'

W 2020 roku, dziesięć lat po pierwszej emisji programu, współtwórca Tony Cervone zamieścił na Instagramie zdjęcie Marcie i Velmy na tęczowym tle i nad napisem „PRIDE” pisanym wielkimi białymi literami. W podpisie Cervone mocno zasugerował, że ich związek byłby bardziej wyraźny, gdyby nie cenzura.

„Marcie i Velma – Mystery Incorporated. Oczywiście nie reprezentuję każdej wersji Velmy Dinkley, ale jestem jedną z kluczowych osób reprezentujących tę. Dziesięć lat temu przedstawiliśmy nasze intencje tak jasno, jak tylko mogliśmy. Większość naszych fanów rozumiem. Tym, którzy tego nie zrobili, sugeruję, aby przyjrzeli się bliżej. Nie ma tu żadnych nowych wiadomości „, napisał Cervone

W usuniętym tweecie Gunn ujawnił również, że Velma był gejem w swoim początkowym scenariuszu Scooby-Doo:

„Próbowałem! W 2001 roku Velma była wyraźnie gejem w moim początkowym scenariuszu. Ale studio wciąż to rozwadniało i rozwadniało, stając się niejednoznaczne (wersja nakręcona), potem nic (wersja wydana) i wreszcie mając chłopaka (wersja dalszy ciąg).”

Zapytana, czy byłaby otwarta na ponowne wcielenie się w rolę Velmy, Cardellini odpowiedziała „O Boże, tak!” przed dodaniem: „Prawdopodobnie jestem za stary”. Być może, ale nadal może się to zdarzyć, zwłaszcza w dzisiejszych czasach starszych kontynuacji, w których studia wychodzą z nowymi częściami franczyz dziesiątki lat po dokonaniu ostatniego wpisu.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *