Spoilery dla My Hero Academia Sezon 6, Odcinek 4 Jedną z głównych zalet złoczyńców My Hero Academia jest Kurogiri’s Warp Gate Quirk, który pozwala im natychmiast teleportować się na ogromne odległości, a schwytanie Kurogiri było wielką wygraną dla bohaterów. Ale jak ujawniono w odcinku 4 sezonu 6, Kurogiri nigdy nie miał w ogóle istnieć, a zwłoki, na których opierał się Nomu, powinny być zupełnie innym bohaterem.

Fani My Hero Academia pamiętają, że historia Kurogiriego została ujawniona wcześniej: był kiedyś studentem UA o imieniu Oboro Shirakumo i dobrym przyjacielem Eraserhead (Aizawa) i Present Mic, którzy zginęli w tragicznym wypadku podczas studiów. Incydent został omówiony w spinoffie My Hero Academia Vigilantes, gdzie kilka rozdziałów poświęcono retrospekcjom. Ciało Shirakumo zostało później odzyskane przez wyznawców All for One i było szturchane, szturchane i okaleczane, dopóki nie było w stanie powstać jako Nomu znany jako Kurogiri. Kurogiri nie pamięta jednak bycia Shirakumo, a teraz żyje tylko po to, by służyć All for One.

Gdy Present Mic przyglądał się szalonemu naukowcowi All for One, doktorowi Garaki, doktor przyznał się do niektórych rzeczy, które zrobili razem, wyjaśniając, że All for One był jedynym, który wierzył w jego teorię osobliwości, nawet po tym, jak został wyśmiany z nauki za to, że to proponował. Następnie odnosi się do Present Mic jako „przyjaciela Kurogiriego” i wyjaśnia, że ​​w dniu, w którym Shirakumo został zabity, w rzeczywistości celowali w Aizawę, aby ukraść jego dar wymazania. Present Mic nie mówi nic w odpowiedzi na te informacje, mimo że bohaterowie już odkryli oryginalną tożsamość Kurogiriego. Shirakumo został pokazany w My Hero Academia: Vigilantes zginął od gruzu spadającego podczas czegoś, co powinno być drobnym napadem, a Aizawa rzeczywiście była w tym czasie obecna, ponieważ para została przydzielona do tego samego badania.

Czytaj także  Shonen Jump Most Underrated Series Outshines DBZ's Future Trunks Story

Wszystko za wymazanie Nomu zmieniłby wszystko

Podczas gdy złoczyńcy z pewnością skorzystali z Bramy Osnowy Kurogiriego, używając jej do zasadzek i szybkich ucieczek, nie jest ona tak strategicznie przydatna, jak Wymazanie Aizawy. Wykazano, że Erasure anuluje wszelkie niezmutowane Dary, w tym One for All (ponieważ wielokrotnie anulował Deku) i All for One. Biorąc pod uwagę, jak wiele kłopotów miał nawet All Might z pierwszym Nomu w USJ, można sobie tylko wyobrazić, jaka byłaby katastrofa, gdyby Nomu był w stanie anulować również Quirks bohatera. I chociaż złoczyńcy na ogół wolą używać Warp Gate, All for One ma dostęp do innego daru osnowy o mniejszym zasięgu, więc zabicie Aizawy zamiast Shirakumo nie zapewniłoby im nawet utraty zdolności warp. Nomu z Wymazaniem może nawet przezwyciężyć niektóre wady daru, takie jak wyeliminowanie potrzeby mrugania poprzez dodanie drugiej powieki lub nawet po prostu więcej oczu, aby patrzeć na więcej celów, i miałby ofensywne dary, aby zapewnić, że może atakować ubezwłasnowolnione cele.

Intrygujące jest dowiedzieć się, że śmierć Shirakumo nie była przypadkiem, ponieważ po raz pierwszy wydarzyło się w Vigilantes. Miejmy nadzieję, że Aizawa nigdy nie dowie się o tym fakcie, w przeciwnym razie będzie się obwiniał za to, co się stało, nawet bardziej niż już to robi. Ale podczas gdy śmierć Shirakumo była niewątpliwie tragicznym losem dla wschodzącego młodego bohatera, pro bohaterowie My Hero Academia nie mają pojęcia, o ile gorsze mogłyby być rzeczy, gdyby zamiast tego Aizawa umarł.

Dalej: My Hero Academia potwierdza, że ​​dziwactwo Aizawy ma niszczycielską sekretną słabość

Najnowszy odcinek My Hero Academia jest teraz transmitowany na Crucnhyroll i Hulu!

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *