Chociaż w filmach Scream nie brakuje śmierci postaci, autor drugiej części serii slasherów mówi, że jest jedna postać, której zabicia naprawdę żałuje.

W niedawnym wywiadzie dla Entertainment Weekly, scenarzysta Scream 2, Kevin Williamson, powiedział, że fanatyk horrorów Randy Meeks (w tej roli Jamie Kennedy z Last Call) przeżyłby drugi film, gdyby scenarzysta wiedział, że seria „będzie żyła i żyła”.

Williamson, który nie napisał żadnego scenariusza do Krzyku od 1997 roku, kiedy powstał sequel oryginalnego klasyka Wesa Cravena, powiedział, że Randy był nieszczęśliwą ofiarą konieczności.

„Pomyślałem, że jeśli zabijesz kogoś naprawdę ważnego dla publiczności w środku, to tylko podniesie stawkę. Wszystko jest poza stołem. Wiedziałem, że nie zamierzamy zabić Sidneya [Neve Campbell]Wiedziałem, że nie zabijemy Gale’a [Courtney Cox] czy Deweya [David Arquette]. Te trzy postacie w Scream 2 były bezpieczne, więc musiałem przyjrzeć się drugoplanowym postaciom” – powiedział.

Ponieważ postacie Campbella, Coxa i Arquette są bezpieczne – przynajmniej na razie – Williamson potrzebował śmierci ukochanej postaci, aby jeszcze bardziej rozwścieczyć publiczność przed zamaskowanym zabójcą Ghostface. Randy Kennedy’ego był niestety najwygodniejszą opcją.

„Kocham Randy’ego, dałbym mu znacznie większe życie, gdybym wiedział, że ta seria będzie żyła i żyła. Bardzo bym chciał, żeby był postacią spuścizny. Wtedy myślałem, że to będzie po prostu cios w jelitach, których widzowie potrzebowali w tamtym czasie, aby naprawdę się wściekać i wściekać na zabójcę” – powiedział scenarzysta.

Jamie Kennedy mówi, że ani trochę nie żałuje franczyzy Scream

Miramax

Podczas gdy Randy spotkał makabryczny koniec w Scream 2, a plany niespodziewanego ponownego pojawienia się aktora w przyszłych sequelach nie powiodły się, Kennedy nie żałuje czasu spędzonego w serii horrorów.

W 2021 roku aktor wspominał współpracę z reżyserem Wesem Cravenem i współgwiazdą Courtney Cox, mówiąc The Hollywood Reporter:

Czytaj także  Stephen Dorff Blasts Black Adam and Upcoming Blade Reboot: 'Worthless Garbage'

„Wes powiedział mi:„ Kiedy kręcisz horror, doświadczenie nie musi być przerażające ”. To jeden z najwspanialszych cytatów, jakie kiedykolwiek słyszałem. Zrobiliśmy ten szalony film, ale w nocy piliśmy wino i jedliśmy te cywilizowane kolacje” – powiedział Kennedy.

Gdy zdjęcia dobiegały końca, a aktor zaczął mierzyć się z ostatecznością śmierci swojej postaci, sytuacja stała się emocjonalna — ale aktorka Gale, Cox, przekazała jeszcze kilka mądrych słów.

„Pod koniec zdjęć zrobiło mi się naprawdę smutno, że film się kończy i zacząłem płakać. Courtney mówiła:„ Och, kochanie. Nie płacz. Tak właśnie jest. To obóz letni ”. Mówię: „Ale to jest moje życie”. Ona mówi: „Nie, kochanie. To tylko twoje życie przez trzy miesiące, ale wszyscy mamy więź, której nigdy nie zapomnimy”.

Randy Meeks mógł zostać brutalnie zabity, ale dziedzictwo Scream żyje – szósta część, Scream 6, włamuje się do kin w 2023 roku.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *