Kevin Smith ogłosił, że jednym z kilku jego kolejnych filmów będzie długo omawiany film Moose Jaws. Film jest dokładnie taki, jak brzmi na podstawie tytułu. Szczęki, ale z łosiem. Wiadomość pojawiła się podczas Q&A GalaxyCon, wśród mnóstwa innych ogłoszeń dotyczących jego przyszłego harmonogramu wydań. Według Smitha, Moose Jaws wreszcie będzie mogło się wydarzyć dzięki ludziom z Lionsgate, z którymi współpracował

„Sprzedaliśmy tak wiele kopii Jaya i Silent Bob Reboot na DVD i Blu-ray, że jeśli masz więcej tego gówna z Jayem i Cichym Bobem i możesz to zrobić za mniej niż osiem milionów dolarów, całkowicie to zrobimy. ’ A ja na to: „Jestem wypełniony tylko bzdurami Jaya i Cichego Boba!”

Oprócz wspomnianego Jaya i Silent Bob Reboot, Lionsgate współpracowało również ze Smithem przy niedawno wydanym Clerks III. Oba filmy oznaczają powrót Smitha do View Askewniverse, który rozpoczął się od oryginalnych Clerks, a wcześniej miał zakończyć się Jayem i Silent Bob Strike Back.

„Byli jak:„ Cóż, jak co? A ja powiedziałem: „Mam ten film Clerks III, w którym są”, a oni na to: „Dobra, co jeszcze?” „Mam ten film zatytułowany Moose Jaws”, a oni na to: „Co to jest Moose Jaws?” A ja na to: „Moose Jaws jest jak Szczęki, ale z łosiem zamiast rekina”. A oni powiedzieli: „Jaki jest na to budżet?” Ja na to: „Około trzech milionów dolców”, a oni na to: „Zrobimy ich cztery”. Wygląda więc na to, że Moose Jaws w końcu się wydarzy”.

Co było przed i po

Moose Jaws ma być ostatnią częścią jego trylogii True North, nazwanej tak, ponieważ każda część ma miejsce głównie w Kanadzie. Wszystko zaczęło się od Tuska, który opowiada o podcasterze imieniem Wallace Bryton (Justin Long), który zostaje zamieniony w ludzkiego morsa przez Howarda Howe’a (Michael Parks). Yoga Hosers, druga część z 2016 roku, opowiada o dwóch kanadyjskich sprzedawczyniach z poprzedniego filmu, Colleen Collette (Lily-Rose Depp) i Colleen McKenzie (Harley Quinn Smith), które biorą udział w bitwie z armią Bratzis. Naziści z kiełbasy.

Czytaj także  Dziwna awaria świata w wyniku „wygodnego” oglądania w domu, mówi Star

Co ciekawe, trylogia True North może stać się tetralogią. W 2020 roku starszy Smith ujawnił podczas streamu na Twitchu, że ma pomysł na kontynuację Tuska. W nim Wallace uwalnia się ze swojego ciała zmienionego przez morsa, tylko po to, by stać się nowym złoczyńcą filmu. Następnie torturował ludzi w dokładnie taki sam sposób, w jaki był torturowany w poprzednim filmie.

Na nieszczęście dla tych, którzy czekali na długo wyczekiwane Szczęki łosia, Smith ma w planach nakręcenie dwóch kolejnych filmów. Zmierzch szczurów handlowych, będący kontynuacją jego drugiego filmu fabularnego, oraz film 4:40, nowy oryginalny produkt. Ponadto Smith ma w planach kolejny film o Jayu i Cichym Bobie, oprócz kontynuacji filmu Red State, w którym również wystąpili nieżyjący już Parks.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *