Neozachodni dramat Yellowstone jest jednym z najpopularniejszych seriali w Paramount Plus, częściowo dzięki roli Beth Dutton, jednej z kluczowych postaci serialu, w którą wcieliła się Kelly Reilly. W niedawnym wywiadzie dla The Hollywood Reporter Reilly omawia tę postać, mówiąc o swoim szacunku dla twórczości showrunnera Taylora Sheridana:

„Mam ten luksus, że wypowiadam słowa Taylora Sheridana, które są bronią – czasem są to modlitwy, a czasem krzyki… Trudno jest wytłumaczyć Beth lub ją podsumować. Mógłbym o niej mówić godzinami. najbardziej fascynująca postać, jaką kiedykolwiek grałem. W moim mózgu z pewnością zajmuje dużo miejsca ”.

Reilly mówi jednak, że nie od razu „uzyskała dostęp” do postaci. Przy tak skomplikowanej historii i psychice zrozumienie Beth Dutton pierwszego dnia byłoby niemożliwe, nawet dla doświadczonej aktorki. Reilly ujawnił, jak wiele przygotowań wymagało przed rozpoczęciem zdjęć:

„Dużo czasu zajęło mi uzyskanie do niej dostępu i pełne zrozumienie jej… Wiele godzin w pierwszym sezonie, zanim zaczęliśmy kręcić, po prostu rozmawiałem przez telefon z Taylorem, który go słuchał. Mam prawdopodobnie trzy zeszyty pełne notatek o jego wizji jej i jej historii”.

Beth Dutton jest córką Johna Duttona, granego przez Kevina Costnera, bogatego właściciela rancza, a obecnie gubernatora Montany. Beth jest zaciekle lojalna wobec swojego ojca, służąc jako finansista klanu Dutton, ale ma napięte stosunki ze swoim bratem Jaimem, granym przez Wesa Bentleya. Ich związek osiągnął punkt kulminacyjny w niedzielnym odcinku, kiedy obaj wdali się w kłótnię o ich skomplikowaną przeszłość.

Postać Kelly Reilly odnosi się do rzeczywistych problemów

Globalna grupa dystrybucyjna Paramount

Duża część postaci Beth Dutton to ból i złość z powodu tego, jak jej brat Jaime zabrał ją na histerektomię bez jej zgody, gdy była nastolatką. „To ciężar tej postaci, właśnie tam. To bolesne” — mówi Reilly. Mówiła również o podobieństwach między Beth Dutton a problemami ze świata rzeczywistego, podkreślając, że wymuszona histerektomia była niestety zbyt powszechna wśród rdzennych kobiet:

Czytaj także  Fred Armisen studiował dawne portrety wujka Festera do środowej roli

„Tragedia dla mnie w tej historii polega na tym, że w rezerwatach przeprowadzano histerektomie młodych rdzennych dziewcząt i kobiet, które jechały na usunięcie migdałków lub wyrostka robaczkowego. Zmuszono je do sterylizacji bez ich pozwolenia. To zdarza się Beth, tej oczywiście bardzo uprzywilejowanej białej dziewczynie, ale zdarzało się to przez cały czas rdzennym kobietom. Taylor podkreśla w serialu wiele historii i motywów rdzennych Amerykanów i rdzennych mieszkańców, i umieszcza to na Beth.

Stworzony przez Taylora Sheridana i Johna Linsona serial telewizyjny Yellowstone, w którym występują Kevin Costner, Kelly Reilly, Cole Hauser i Wes Bentley. Sezon 5 miał swoją premierę 13 listopada 2023 r., a nowe odcinki są dostępne do transmisji strumieniowej w każdą niedzielę za pośrednictwem Paramount Plus. Prequel serii, 1883, miał swoją premierę pierwszego sezonu w zeszłym roku. Kolejny prequel serii, 1923, zadebiutuje 18 grudnia 2023 roku.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *