Po swoich godnych uwagi rolach byłej dziecięcej gwiazdy w filmach takich jak The Goonies i Indiana Jones and the Temple of Doom, aktor Ke Huy Quan przez wiele lat wierzył, że jego kariera aktorska dobiegła końca, zanim powrócił do show-biznesu. Ponownie znalazł się w centrum uwagi dzięki roli Waymonda Wanga, męża Evelyn Wang granej przez Michelle Yeoh, w przebojowym filmie stacji A24 Wszystko wszędzie i wszystko naraz. Rola Quana w filmie spotkała się z uznaniem, w tym nominacją za wybitną rolę drugoplanową na gali Gotham Independent Film Awards.

Rywalizacja była zacięta, ale Quan zdobył nagrodę. Inni nominowani do nagrody to Jessie Buckley (Women Talking), Raúl Castillo (The Inspection), Hong Chau (The Whale), Brian Tyree Henry (Causeway), Nina Hoss (Tár), Noémie Merlant (Tár), Mark Rylance (Kości i wszyscy), Gabrielle Union (Inspekcja) i Ben Whishaw (Rozmowa kobiet).

W swoim przemówieniu, które zostało udostępnione online przez Variety, Quan wzruszył się, gdy otrzymał nagrodę. Zauważa, że ​​wiele może się wydarzyć w ciągu zaledwie jednego roku, bo wciąż nie był pewien, czy ta próba ożywienia kariery aktorskiej wypali w zeszłym roku. Pochwała, jaką otrzymał za film, zakończona zdobyciem nagrody aktorskiej, była czymś, czego się nie spodziewał, zwłaszcza tak szybko.

„Wow, to niesamowite” — mówi Quan, walcząc ze łzami. „O tej porze w zeszłym roku liczyłem tylko na pracę. I właśnie wtedy, gdy myślę, że nie może być lepiej, tak się dzieje. Co za niesamowity zaszczyt”.

Pełne przemówienie można obejrzeć w poniższym tweecie.

Wszystko wszędzie i wszystko na raz wygrywa najlepszy film fabularny

A24

Everything Everywhere All at Once miał świetną noc, ponieważ film zdobyłby również nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego. Oznaczało to pokonanie Aftersun, The Cathedral, Dos Estaciones i Tár. Zwycięstwo sprawiło, że Everything Everywhere All at Once wyróżniało się tym, że był jedynym filmem, który zdobył wiele nagród za ten wieczór. Jednak nie był to najczęściej nominowany film, ponieważ Tár miał łącznie pięć nominacji. Film ten zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz za scenariusz Todda Fielda. Michelle Yeoh była również ubiegająca się o nagrodę za wybitną główną rolę, która ostatecznie przypadła Danielle Deadwyler z Tilla.

Czytaj także  Avatar: The Way of Water Kicks Off With $16 Million in Overseas Box Office Earnings

Wyreżyserowany przez Daniela Kwana i Daniela Scheinerta, Everything Everywhere All at Once to po części akcja, po części komedia, po części dramat, a wszystko to jest niesamowite. Podąża za Michelle Yeoh, która rekrutuje alternatywne wersje siebie z równoległych wszechświatów, aby powstrzymać potężnego wroga przed zniszczeniem multiwersu. Oprócz Yeoh i Quan w filmie występują także Jamie Lee Curtis, Jenny Slate, Harry Shum Jr. i James Hong.

Everything Everywhere All at Once jest obecnie transmitowane na Paramount+. Poniżej możecie obejrzeć oficjalny zwiastun filmu.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *