Wydanie Sony Pictures

Jeśli najnowsze prognozy kasowe okażą się prawdziwe, Avatar: The Way of Water odniesie ogromny sukces reżysera Jamesa Camerona. Powrót na Pandorę był od dawna oczekiwany przez fanów oryginalnego filmu, który ukazał się w 2009 roku. W kontynuacji ponownie pojawiają się Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephen Lang i Sigourney Weaver, a Cameron ponownie spotyka się z gwiazdą Titanica, Kate Winslet. W wywiadzie dla People Winslet powiedziała, że ​​jej dzieci, Bear, Joe i Mia, zażądały jej udziału w filmie. Aktorka powiedziała:

„Byłem po prostu bardzo szczęśliwy, że skoczyłem [into the world of Avatar] i bardzo podekscytowany, że zostałem zapytany. On [Cameron] zadzwonił do mnie i opisał rolę, a ja pomyślałem: „Mój Boże, to brzmi niesamowicie”. A moje dzieci mówiły: „O mój Boże, mamo, musisz to zrobić”. Pomyślałem: „Oczywiście”. Powiedziałem: „Cóż, wyślą scenariusz”. Mówili: „Nie, to nie ma znaczenia. Po prostu musisz to zrobić!”

Winslet powiedziała, że ​​jej dzieci nie są szczególnie zainteresowane jej karierą, ale poza Awatarem jest jeszcze jeden wyjątek: Droga Wody. Nagrodzona Oscarem aktorka była zaskoczona, gdy dowiedziała się, że jej starsze dzieci (Joe, 19 lat i Mia, 22 lata) są fanami Eternal Sunshine of the Spotless Mind. Doceniony przez krytyków film z 2004 roku opowiadał niekonwencjonalną historię miłosną Clementine (Winslet) i Joela (Jim Carrey). Film przyniósł Winsletowi nominację do Oscara.

„Mia i Joe kochają Eternal Sunshine of the Spotless Mind. Miłość [it]i uwielbiam ścieżkę dźwiękową. Więc regularnie słyszę z czyjejś sypialni, jak Beck wybucha. Będę jak: „To wieczne słońce”. Więc to jest niesamowite. A to pokolenie ma określone linie dialogowe, do których się przyczepiają. Moje dzieci i ich przyjaciele będą mi cytować. Będą jak: „Wiesz, kto to powiedział?” A ja powiem: „Nie. Kto to powiedział?’ A oni będą: „Zrobiłaś to, mamo, jako Clementine w Eternal Sunshine!” Myślę sobie: „O mój Boże, ta niesamowita kwestia”. Więc w pewnym sensie trzymają się tych rzeczy, co jest naprawdę zabawne iz pewnością nieoczekiwane”.

Czytaj także  Zack Snyder's Rebel Moon Too Epic to be Just One Movie, Says Producer

Od niebiańskich stworzeń do Pandory i nie tylko

Kate Winslet w filmie Klacz z Easttown Warner Bros.

Wspaniała kariera Winslet trwała ponad dwie dekady i przyniosła aktorce wiele wyróżnień. W 2008 roku otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za rolę Hanny Schmitz w filmie Lektor. Ponadto Winslet otrzymała nagrodę Emmy, nagrodę Screen Actors Guild i Złoty Glob za pracę nad serialem kryminalnym HBO Mare of Easttown z 2021 roku.

Winslet zadebiutowała w filmie Niebiańskie stworzenia w 1994 roku, kiedy wcieliła się w nastoletniego przestępcę. W następnym roku zagrała w filmowej adaptacji Rozważnej i romantycznej, za którą otrzymała nagrodę BAFTA. W 1997 roku zdobyła światową sławę, grając u boku Leonarda DiCaprio w Titanicu Camerona. W następnej kolejności Winslet zagra tytułową postać w Lee. Elizabeth „Lee” Miller była fotografką, która stała się znaną korespondentką wojenną Vogue’a podczas II wojny światowej.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *