Yuki Tsukumo grana przez Jujutsu Kaisena nie tylko posiada kultową zdolność Visiona do manipulowania jego masą ciała, ale ma również dostęp do wielu mocy poprzez użycie przeklętej energii, co ostatecznie czyni ją znacznie potężniejszą niż najsłynniejszy android-bohater Marvela.

Yuki Tsukumo jest jednym z czterech czarowników „specjalnego stopnia” Jujutsu Kaisen. Czarownicy specjalnego stopnia są „dziwakami” społeczności Jujutsu. Dysponując niewyobrażalnym potencjałem, ci czarodzieje prawdopodobnie są w stanie przejąć kontrolę nad całym krajem. Co więcej, Yuki jest jeszcze rzadszym typem czarownika specjalnego stopnia, ponieważ była również „gwiezdną plazmą” lub jednym z nielicznych dzieci, które miały zdolność łączenia się z Mistrzem Tengenem, nieśmiertelnym czarodziejem, który chroni społeczność czarowników Jujutsu. Tymczasem w Marvel Comics i MCU Vision to czujący android, który początkowo rozpoczął „życie” jako robot stworzony przez Phineasa Hortona. Następnie opracowany przez arcynemezis Avengers Ultrona i nasycony wzorami ludzkiego mózgu, Vision ewoluował w supermocną, wysoce inteligentną istotę, którą znamy dzisiaj.

Chociaż powinno być jasne, że obie osoby są niezwykle zdolnymi bohaterami, jeśli chodzi o to, kto jest potężniejszy, nadprzyrodzone zdolności Yuki przeważają nad technologicznymi atrybutami Visiona. Z jednej strony Yuki naśladuje być może najskuteczniejszą umiejętność Wizji, a mianowicie zdolność kontrolowania masy ciała tak, aby mógł uczynić ją tak lekką jak piórko lub tak ciężką, jak tylko jego umysł może sobie wyobrazić. Jak ujawniono w rozdziale 205 Jujutsu Kaisen, Yuki ma również zdolność kontrolowania gęstości swojego ciała i, podobnie jak Vision, skutecznie zintegrowała tę umiejętność ze swoją taktyką walki wręcz. Potrafi poruszać się z nieziemską szybkością, a następnie wykonać cios, który dosłownie będzie miał proporcjonalny wpływ na uderzenie góry w przeciwnika. Jednak to coś więcej niż tylko małpowanie umiejętności Visiona, umiejętności Yuki czynią ją silniejszą niż słynny syntezoid Marvela.

Czytaj także  Chainsaw Man oficjalnie zdetronizował jeden kawałek jako Top Shonen Manga

Yuki może uderzać siłą Hulka i szybkością błysku w Jujutsu Kaisen

Yuki Pummels Kenjako

To, gdzie Yuki jest w stanie naprawdę oddzielić się od Visiona, jeśli chodzi o moc, to jej dodatkowe zdolności jako czarodzieja specjalnego stopnia. Chociaż zakres przeklętych mocy Yuki w Jujutsu Kaisen jest nieznany, istnieje wiele technik, które prawdopodobnie posiada. Jedną z najpotężniejszych z tych technik jest jej moc bariery. Bariera to psychiczna ściana siły, której może użyć do ochrony przed krzywdą. Moc bariery najwyższego poziomu jest znana jako „rozszerzenie domeny”, która zatrzymuje przeciwnika w środowisku pod pełną kontrolą użytkownika. Chociaż historia nie ujawniła jeszcze, czy ma tę zdolność, w oparciu o jej specjalny status, zakłada się, że tak.

Poza jej możliwymi zdolnościami domenowymi, jedną mocą, którą posiada, jest kontrola nad Garudą, duchem, który jest posłuszny jej rozkazom. Yuki może również manipulować masą Garudy w taki sam sposób, w jaki może manipulować własną. To tak, jakby dwie wizje walczyły z tobą w tym samym czasie – obie miażdżą przeciwnika siłą Hulka i szybkością Błysku. Te dwa czynniki same w sobie wystarczą, aby udowodnić, że Yuki Jujutsu Kaisen jest potężniejszy. Ale dla tych, którzy wciąż nie są przekonani, jest również fakt, że oprócz jej niesamowitych zdolności fizycznych, jest także światowej klasy czarodziejem z silnymi. Chociaż Vision jest potężnym bohaterem, nawet on z pewnością zgodzi się, że znacznie przewyższa go Yuki Jujutsu Kaisena.

Dalej: Kenjaku Jujutsu Kaisena jest najbardziej niebezpiecznym czarnoksiężnikiem, a nie Sukuna

Jujutsu Kaisen jest już dostępny do czytania w Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *