Ostrzeżenie! Zawiera spoilery dotyczące rozdziału 206 Jujutsu Kaisen!

Podczas gdy Deku z My Hero Academia jest skłonny zranić się w ekstremalnym stopniu swoimi mocami, nawet on sprzeciwiłby się lekkomyślnemu traktowaniu ich ciała przez jedną postać w Jujutsu Kaisen. Podczas gdy autor My Hero Academia, Kohei Horikoshi, nie jest obcy makabrycznym obrazom i intensywnym walkom, autor Jujutsu Kaisen, Gege Akutami, generalnie był skłonny pójść jeszcze dalej, często zabijając lub brutalnie okaleczając swoich bohaterów. Ale postacie Jujutsu Kaisen często mimo to nadal walczą, zwłaszcza gdy są jednymi z najpotężniejszych czarowników mangi.

W Jujutsu Kaisen postacie są podzielone na różne kategorie w zależności od tego, jak silne są ich techniki walki. Najwyższym poziomem jest Special Grade, oznaczenie wskazujące, że czarownik może w pojedynkę obalić kraj. Bardzo niewielu czarowników z serii spełnia to kryterium, ale dwóch z tych nielicznych, Yuki Tsukumo i Kenjaku, walczy obecnie ze sobą w bitwie, która może zadecydować o losie wszystkich mieszkańców Japonii. Walka była już niesamowicie intensywna, a dwie postacie wykorzystały swoje najpotężniejsze techniki. Ale w ostatnim rozdziale walka znacznie się nasiliła.

W rozdziale 206 Kenjaku używa swojej Przeklętej Domeny, by zadać Yuki niewiarygodnie silny cios, pozostawiając jej zakrwawiony bałagan na podłodze. Chociaż początkowo wierzy, że to pokonało ją na dobre, Yuki w cudowny sposób wstaje i kontynuuje walkę. Widząc to, Kenjaku spodziewa się, że użyje techniki odwróconej przeklętej energii, aby się wyleczyć, ponieważ obficie krwawi, a jedno z jej ramion jest skręconym, bezużytecznym bałaganem. Ale zamiast tego, ostatni wielki czarodziej Jujutsu Kaisena, Yujki, naciska na ofensywę, bezlitośnie kopiąc go i używając swojego przeklętego narzędzia Garudy, by go przygwoździć. Kiedy pyta ją, dlaczego nie chce się wyleczyć, odpowiada radosnym, szalonym „Nie chcę!” i nadal atakuje, mimo że popycha ją to do absolutnych granic fizycznych.

Czytaj także  MHA Confirms Deku's Similarity to Shigaraki is Key to Beating Him

Yuki popycha swoje ciało dalej niż Deku kiedykolwiek

Yuki Tsukumo walczy z Kenjaku w Jujutsu Kaisen

Jest to absolutnie szalony stopień lekkomyślności, w którym nawet Deku nie wziąłby udziału. Podczas gdy Deku byłby skłonny zranić swoje ręce i ramiona w walce, zawsze akceptował leczenie swoich ran, kiedy było to możliwe i ostatecznie odszedł od tej walki stylu, kiedy Recovery Girl powiedziała mu, że może to spowodować trwałą utratę sprawności w kończynach. Z drugiej strony Yuki ma zdolność uzdrawiania siebie, ale zamiast tego decyduje się tego nie robić z żadnego innego powodu niż to, że nie chce poświęcać na to czasu.

Chociaż Deku z My Hero Academia nie musiał walczyć w tak ekstremalny sposób od dłuższego czasu, nawet gdyby to zrobił, nie jest jasne, czy miałby taki sam stosunek jak Yuki do jej ciężkich obrażeń. Ta postawa jest niesamowicie imponująca i w dużym stopniu uzasadnia, dlaczego Yuki jest czarodziejem Specjalnego Stopnia. Nie jest jasne, jak długo Yuki może pozostać w walce, ale bez względu na to, co się stanie, udowodniła, że ​​Jujutsu Kaisen ma postacie, które chcą pójść znacznie dalej niż Deku kiedykolwiek w My Hero Academia.

Dalej: Kenjaku Jujutsu Kaisena jest najbardziej niebezpiecznym czarnoksiężnikiem, a nie Sukuna

Rozdział 206 Jujutsu Kaisen jest dostępny do przeczytania w Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *