Podczas gdy intensywna bitwa tocząca się obecnie między Yuki Tuskomu, Choso i Kenjaku z pewnością sygnalizuje ostatnie etapy wielowątkowej sagi Culling Game, wydaje się również początkiem końca samej mangi Jujutsu Kaisen.

Przez ostatnie dwa lata głównym wątkiem fabularnym w Jujutsu Kaisen była Culling Game, perwersyjny konkurs „zabij lub daj się zabić”, w którym czarownicy walczą z przeklętymi duchami na dziesięciu arenach rozsianych po całym japońskim archipelagu. Gra została zaaranżowana przez starożytnego czarnoksiężnika Jujutsu Kaisen, Kenjaku, który planuje wykorzystać przeklętą energię stworzoną przez grę. Stanie się to możliwe po tym, jak przejmie kontrolę nad Mistrzem Tengenem, przeklętym duchem, który może wpływać na całą ludzkość. Z jednej strony Megumi, Yuji, Yuta, Maki i inni członkowie społeczności czarodziejów jujutsu działają w grze, aby między innymi znaleźć sposób na uwolnienie Satoru Gojo z Królestwa Więziennego. Z drugiej strony Yuki i Choso bezpośrednio walczą z Kenjaku, aby powstrzymać go przed przejęciem kontroli nad Tengenem.

Potencjalna wolność Saturo Gojo, którego ostatnio widziano w Jujutsu Kaisen Rozdział 90; a przypuszczalny sukces Kenjaku przeciwko Yuki i Choso sugeruje, że następny pojedynek, który trzeba zobaczyć, odbędzie się między tymi dwoma śmiertelnymi wrogami. Jednak bardziej niż cokolwiek innego, pojedynek sugeruje, że manga ma lub wkrótce wejdzie w końcowe etapy jako seria. Dowody przemawiające za tym wnioskiem są znaczące. Po pierwsze, pomimo zidentyfikowania Sukuny jako głównego złoczyńcy mangi, rzeczywistość jest taka, że ​​prawdziwym złoczyńcą zawsze był Kenjaku, który planował to wydarzenie od wieków. Rzeczywiście, od postawienia palca Sukuny na terenie szkoły, po narodziny Yuji, po zachęcanie Mahito, odgrywał rolę w prawie każdym ważnym wydarzeniu sagi. Dlatego, jeśli pomyślnie zrealizuje swój cel, jaką inną historię miałby do opowiedzenia twórca Gege Akutami lub co jeszcze byłby w stanie „wycisnąć” z tej historii?

Czytaj także  Batman, Superman, & Joker Manga Get Official English Release

Gege Akutami zasugerował, że Jujutsu Kaisen zakończy się mniej więcej w tym czasie

Yuki Tsukumo z Jujutsu Kaisen

I odwrotnie, jeśli Kenjaku zostanie pokonany, jaka kontynuacja mogłaby sprostać niewiarygodnie bogatej, złożonej i hipnotyzującej historii, którą fani cieszyli się od debiutu mangi w 2018 roku? Opowieść o radzeniu sobie z „uwolnioną” Sukuną wydawałaby się antyklimatyczna, biorąc pod uwagę wszystkie machinacje, które fani musieli zidentyfikować i zrozumieć w serii do tej pory. Ale chyba najbardziej przekonującym dowodem na to, że manga wkracza w końcową fazę, jest sugestia samego Akutamiego, że planował zakończyć serię. W wywiadzie udzielonym Mandou Kobayashowi w lutym 2021 r. (pierwotnie opisanym przez Anime Corner), twórca Jujutsu Kaisen nie tylko ujawnił, że już wiedział, jak zakończy się seria, ale także, że planuje zamknąć Jujutsu Kaisen w ciągu najbliższych dwóch lata. Według Anime News Network, na początku tego miesiąca na Jump Festa Shueishy, ​​Akutami powiedział: „Jeśli będziesz mi towarzyszyć jeszcze przez rok (prawdopodobnie), będę bardzo szczęśliwy”.

Splot różnych wątków fabularnych, klimatyczna walka, śmierć kluczowych postaci i komentarze twórcy mocno sugerują, że Jujutsu Kaisen wkracza w końcową fazę. Jednak z uwagi na zbliżający się koniec, pozostało jeszcze wiele spraw do załatwienia. Poza losem Kenjaku i Gojo istnieje również rozwiązanie problemu Yuji i Sukuna, a także to, czy sagę Klanu Zenin można uciszyć. Jeśli jest jakaś seria, która powinna zakończyć się z hukiem, to z pewnością jest to Jujutsu Kaisen.

Więcej: Wersja Deku Jujutsu Kaisena jest znacznie bardziej ekstremalna niż wersja MHA

Jujutsu Kaisen jest już dostępne w Viz Media.

Źródło: Anime News Network, Anime Corner

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *