Jako prekursor i nauczyciel współczesnej magii jujutsu, mistrz Tengen jest powszechnie uważany za jednego z najpotężniejszych czarowników w społeczności Jujutsu Kaisen. Jednak jego próby pomocy Yuki Tsukumo w jej walce z Kenjaku sugerują, że jest daleki od bycia przeklętą elektrownią energetyczną, za jaką wszyscy go uważają.

Chociaż wiele na temat Tengena Jujutsu Kaisena pozostaje tajemnicą, wiadomo o nim, że ponad tysiąc lat temu był mnichem, który w jakiś sposób odkrył sposób kontrolowania przeklętej energii. Jego metody stały się podstawą magii jujutsu. Wrodzoną przeklętą techniką Tengena jest nieśmiertelność. Jednak nieśmiertelność nie oznacza przeciwdziałania starzeniu. Starzeje się jak wszyscy inni, a jeśli jego ciało umrze ze starości, jego „duch” będzie istniał w nieskończoność. Problem polega na tym, że jego przeklęta energia jest tak potężna, że ​​jeśli pozwoli się jej istnieć bez gospodarza, jego duch może wpłynąć na całą ludzkość. Ale jako przeklęty duch, Tengen jest bardziej podatny na kontrolowanie. W związku z tym przez tysiąclecia Tengen i społeczność jujutsu ustanowili proces, w którym jego dusza była przenoszona do nowego ciała co 500 lat. Ponadto Tengen opracował technikę bariery, która chroniłaby szkoły i obiekty jujutsu przed znalezieniem przez inne przeklęte duchy i mrocznych czarowników chcących go skrzywdzić lub kontrolować.

Jak ujawniono w 206 rozdziale Jujutsu Kaisen, pomimo techniki barierowej Tengena, Kenjaku przedarł się przez jego barierę bez potu. Dodatkowo, kiedy Tengen stworzył kolejną barierę, aby pomóc Yuki Tsukumo, gdy ta zaczęła atakować Kenjaku, złoczyńca ją pokonał. Jak wspomina Kenjaku, prawdopodobnie byłoby lepiej, gdyby Yuki wykonała własną technikę bariery. Pytanie brzmi, dlaczego miałaby myśleć, że jej techniki barierowe są lepsze niż Tengen, zanim odkryła, jak bezużyteczne były przeciwko Kenjaku?

Czytaj także  Dragon Ball GT Ruined the Franchise's Most Important Villain Redemption

Plotki o zdolnościach Tengena były mocno przesadzone

Jujutsu Kaisen Rozdział 206

Chociaż Tengen jest uważany za jednego z najpotężniejszych czarowników, jego próba powstrzymania Kenjaku w ostatnich rozdziałach Jujutsu Kaisena sugeruje, że jego „mocy” nie należy rozpatrywać w kategoriach przydatności w walce. Jego prawdziwa moc jest raczej podobna do pozytywnej energii i wpływu, który napędza magię jujutsu. Ujawnia to fakt, że gdy Tengen przegapił ostatnią szansę na połączenie się z człowiekiem i stał się bardziej przeklętym duchem niż człowiekiem, stał się tak bezbronny, że wymaga ochrony specjalnego czarodzieja Yuki Tsukumo i specjalnego przeklętego ducha Choso. Tengen wymaga ochrony ze strony dwóch najwyższych stanowisk w świecie czarnoksiężnika i przeklętego świata duchów.

Jedynym wnioskiem, jaki można wyciągnąć, jest to, że siła bojowa Tengena została wyraźnie wyolbrzymiona. Jego ogólna siła albo została osłabiona, albo nigdy nie była tak silna, jak sądzili fani. Chociaż Kenjaku jest potężnym czarodziejem, niewielu sądziło, że tak łatwo pokona filar obrony społeczności Jujutsu Kaisen, zwłaszcza podczas walki z czarownikiem specjalnego stopnia i przeklętym duchem. Ta przesada mogła oznaczać, że mocniejsze zabezpieczenia zostały zignorowane, przez co Kenjaku znalazł się u progu osiągnięcia swojego celu w Jujutsu Kaisen.

Dalej: Jujutsu Kaisen oficjalnie ustala rodzicielstwo Yuji

Jujutsu Kaisen jest już dostępny do czytania w Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *