Ostrzeżenie: Spoilery dla JJBA: Demonic Heartbreak Crazy Diamond, rozdział 11 Dio Brando z JoJo’s Bizarre Adventure należy do panteonu najgorszych złoczyńców anime, ale nawet biorąc to pod uwagę, jego działania ujawnione w spinoffie JoJo Crazy Diamond’s Demonic Heartbreak są jakoś jeszcze gorsze niż wiele z innych jego występków.

Dio jest głównym tematem zarówno pierwszej, jak i trzeciej części JoJo’s Bizarre Adventure. Dio zostaje pokonany w Egipcie podczas trzeciej części JoJo, ale jego dziedzictwo żyje długo po tym, powodując nawet problemy Jolyne z szóstej części, dekady po jego śmierci. Dio nigdy nie powstrzymywał swoich złych impulsów; scena wprowadzająca bohatera przedstawia go kopiącego psa i nękającego kobietę, a potem naprawdę idzie już tylko w dół. Jeden z jego najmroczniejszych czynów został jednak dopiero ujawniony, mimo że miał miejsce dawno temu.

Pod koniec 10 rozdziału Demonicznego złamanego serca Crazy Diamond, Josuke (i Mondatta) zostali zmuszeni do ponownego przeżycia konfrontacji z Dio z powodu efektów ptasiej podstawki Dio. Rozdział 11 ujawnia, że ​​są to wspomnienia człowieka, który tresował swoje ptaki, Pet Shop i Petsounds, od kiedy Dio zwrócił się przeciwko niemu. Dio kazał Pet Shopowi, swojemu jastrzębiowi, zaatakować trenera swoim Standem i przebić go, ból, który Josuke poczuł, gdy ponownie przeżywał to wydarzenie. Następnie Dio oblał mężczyznę benzyną i podpalił go, tylko po to, by ugasić płomień za pomocą stojaka na lód ze sklepu zoologicznego. Dio twierdzi, że robi to, aby pomóc mu zdecydować, czy rządzić ze strachem, czy okazać okazjonalną litość, ale jest całkiem jasne, że już podjął decyzję. Szybkie, ale lekkomyślne myślenie wyciąga Josuke i Mondattę z sytuacji, ale nie można tego samego powiedzieć o oryginalnej pamięci, która doprowadziła do śmierci trenera ptaków przez spalenie żywcem.

Czytaj także  Usługa dostawy Kiki została przeprojektowana w pięknym Ghibli Fanart

Dio przez lata stał się jeszcze bardziej okrutny

Dziwaczna przygoda Jojo: Josuke zostaje zaatakowany przez sklep zoologiczny, dawno martwego ptaka Dio.

Z szóstą częścią JoJo, Stone Ocean, wciąż świeżą w umysłach wielu fanów ze względu na niedawną adaptację anime, istnieje wyraźna różnica między Dio widzianym w retrospekcjach Pucci a Dio widzianym tutaj. Podczas gdy Dio mógł całą noc rozmawiać z Pucci o filozofii, mordował także ludzi z zimną krwią w najokrutniejszy sposób, jaki można sobie wyobrazić. Nie można nie zastanawiać się, czy Pucci byłby tak chętny do naśladowania Dio, gdyby widział te okrutne czyny w tamtym czasie – chociaż nie jest też tak, że Pucci nie był bez grzechu. Z drugiej strony, jego rozmowy z Puccim mogły być wynikiem tej jego „decyzji”. W obu scenariuszach Dio traktuje swoje panowanie nad światem i całą ludzkością jako nieuniknione. Może rzeczywiście postanowił być bardziej miłosierny, ale jeśli tak, to dopiero po spaleniu żywcem tego starca w szczególnie okrutny sposób.

Bezduszność i okrucieństwo Dio nigdy nie budziło wątpliwości, ale czyny takie jak ta stawiają jego nikczemność na szczególnym poziomie zła. JoJo’s Bizarre Adventure zawsze było świetne w tworzeniu złoczyńców, których fani mogą nienawidzić, a Dio w jakiś sposób zawsze znajduje sposób, by przewyższyć nawet siebie w tym dziale.

Więcej: Tytuł Jojo’s Bizarre Adventure jest właściwie nawiązaniem do Beatlesów

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *