Lionsgate

Czwarta część sagi Johna Wicka wkrótce ujrzy światło dzienne, a Keanu Reeves po raz kolejny powróci jako tytułowy super-zabójca. Jednak, mimo że John Wick 5 jest również w fazie rozwoju, było prawie możliwe, że seria zakończyłaby się po John Wick: Rozdział 3 – Parabellum i nigdy nie rozwiązałaby zakończenia klifu, według reżysera Chada Stahelskiego.

Podczas gdy wielu fanów czeka na przybycie Johna Wicka: Rozdział 4, Stahelski ujawnił w nowym wywiadzie dla Total Film, że zarówno on, jak i Reeves „skończyli” z serią i chcieli tylko zakończyć filmy, zanim będą musieli posunąć się za daleko. Powiedział magazynowi:

„Po numerze trzecim, Keanu i ja byliśmy dość skończeni. Chcieliśmy po prostu zakończyć na klifie.

Być może nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę komentarze Stahelskiego w momencie premiery filmu. Powiedział wtedy:

„Szczerze, rzucam ci teraz wyzwanie, oto pytanie do ciebie: jak kurwa chcesz, żebym to zakończył? Myślisz, że odjedzie w stronę zachodzącego słońca? Zabił 300 pieprzonych ludzi i ma zamiar to zrobić [walk away], wszystko jest w porządku? Po prostu zakocha się w miłosnym interesie? Jeśli jesteś tym facetem, jeśli ten facet naprawdę istnieje[ed], jak zakończy się dzień tego gościa? Ma przejebane do końca życia. To tylko kwestia czasu.”

Czy John Wick: Rozdział 5 wydarzy się teraz, czy wszystko zależy od rozdziału 4?

John-wick-smutny Lionsgate

Kiedy pierwotnie ogłoszono John Wick: Rozdział 4, uważano, że film będzie kręcony jeden po drugim z Rozdziałem 5. Jednak wydawało się, że coś się zmieniło podczas kręcenia i zamiast rozdziału 5 zmierzającego do produkcji, otrzymaliśmy liczbę projektów typu spin-off, które szybko posuwają się do przodu. Należą do nich seria wydarzeń The Continental, która opowie prequelową historię tytułowego hotelu zabójcy i będzie zawierała Iana McShane’a, a także młodszego odpowiednika jego postaci Wintona. Dodatkowo Ana de Armas zagra główną rolę w Ballerina, spin-offie, w którym McShane i Reeves ponownie wcielą się w swoje role.

Czytaj także  Hugh Jackman 'Bulking' Back Up with Massive Meals for Wolverine Role in Deadpool 3

Jeśli chodzi o możliwość przejścia od razu do John Wick: Rozdział 5, wydaje się, że zarówno Reeves, jak i Stahelski mogą cierpieć z powodu zmęczenia Wicka. Reeves powiedział Total Film:

„Musisz zobaczyć, jak publiczność zareaguje na to, co zrobiliśmy. Jedynym powodem, dla którego mieliśmy szansę nakręcić te filmy, jest to, że ludzie polubili to, co zrobiliśmy. Myślę więc, że musimy poczekać i zobaczyć, jak zareaguje publiczność do tego. Mam nadzieję, że im się spodoba.

Stahelski dodał nieco złowieszczo:

„Być może będziesz musiał dać mi i Johnowi Wickowi trochę przerwy. Zapytaj mnie za kilka miesięcy. W następnym tygodniu modlę się do bogów filmu, abym skończył ten”.

John Wick: Rozdział 4 pojawi się w kinach 24 marca.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *