John Cleese rzuca swoje derby na ring ukochanych sitcomów, przenosząc falę nostalgii z powrotem na mały ekran, z pomocą najbliższego krewnego, który wypełnia lukę pokoleniową.

Terry i Bonnie Turner przywrócili That ’70s Show z pomocą swojego potomka Lindsay Turner reprezentującego kulturę lat 90. Reinhold Weege zrestartował Night Court, zastępując głównego sędziego Harry’ego Stone’a postacią córki Abby. A teraz Cleese odkurza grób swojego sitcomu BBC Fawlty Towers, który był emitowany przez dwa sezony w latach 1975-1979 – z pomocą swojej córki Camilli Cleese.

Chociaż wiele już powiedziano o tym, jak odświeżyć ten sitcom dla współczesnej publiczności, szczególnie z perspektywy „przebudzenia”, Camilla niedawno podzieliła się jeszcze jednym charakterystycznym elementem Cleese z oryginalnego sitcomu, którego fani mogą spodziewać się po restarcie: fizyczne komedia. Niedawno rozmawiała z brytyjską gazetą Sun o swoim ojcu:

„Nie będzie robił tak wielu szalonych fizycznych, komediowych rzeczy jak wcześniej, ale nigdy nie wiesz, co może zrobić”.

Jeden taki przypadek z oryginalnej serii pokazuje postać Cleese’a, Basila Fawlty’ego, wściekle bijącego samochód gałęzią drzewa. Trudno byłoby sobie wyobrazić tę scenę odtworzoną teraz, w której aktor, obecnie 83-letni, ponownie wciela się w swoją pierwotną rolę właściciela hotelu.

Camilla wyprowadziła również z błędu niektóre wyobrażenia, że ​​niedawne nastroje jej ojca „przeciw przebudzeniu” mogą wpłynąć na kierunek treści ponownego uruchomienia:

„Będą żarty, które będą trochę ostre, ale nie chcemy nikogo dopaść, nie lubimy żadnych ludzi. To nie jest podstawa. Ludzie są w dzisiejszych czasach trochę wrażliwi, delikatnie mówiąc… Jeśli już, to nabijamy się z bohaterów serialu i ich dziwactw ”.

BBC usuwa odcinek Fawlty Towers Over Racial Slur

BBC

BBC, które pierwotnie wyemitowało ten serial, niedawno usunęło odcinek z 1975 roku zatytułowany „Niemcy” z powodu widocznego użycia rasistowskiej obelgi. W rezultacie John Cleese zabrał się do Twittera, aby potępić sieć w wielu postach.

Czytaj także  You Star Penn Badgley oferuje kolejne szczegóły sezonu 4

Cleese napisał na Twitterze:

„Miałbym nadzieję, że ktoś w BBC zrozumie, że istnieją dwa sposoby na wyśmiewanie się z ludzkich zachowań: jeden to bezpośredni atak. to zachowanie. [Think] z Alfem Garnettem…

Śmialiśmy się z reakcyjnych poglądów Alfa. W ten sposób zdyskredytowaliśmy ich, śmiejąc się z niego. Oczywiście byli ludzie – bardzo głupi ludzie – którzy mówili: „Dzięki Bogu, ktoś w końcu mówi te rzeczy”. Śmialiśmy się też z tych ludzi. Teraz są [making] decyzje dotyczące komedii BBC.

Ale to nie tylko głupota. BBC jest teraz zarządzana przez mieszankę marketingowców i drobnych biurokratów. Kiedyś było tam wielu ludzi, którzy faktycznie tworzyli programy. Nigdy więcej.

Tak więc decyzje BBC podejmują osoby, których głównym zmartwieniem jest to, by nie stracić pracy… Dlatego są tak tchórzliwi, bezczelni i godni pogardy. Zostawiam sprawę”.

Cleese nawiązuje do postaci Alfa Garnetta z sitcomu „Til Death Do Us Part” z lat 1965-80 – który jest brytyjskim odpowiednikiem rasistowskiej porażki Archiego Bunkera w „All in the Family” – który został później wskrzeszony w sitcomie „In Sickness” i „In Sickness” z lat 1985-92. W zdrowiu. W 2023 roku Cleese nadal toczy żmudną walkę o światopogląd swojej własnej postaci Fawlty, która nie wynajmowała pokoju od 1979 roku.

Cleese, który wskrzesza Fawlty Towers za pośrednictwem Castle Rock Entertainment Roba Reinera, wcześniej oświadczył, że nie przywróci serialu BBC, ponieważ „nie uzyskałbyś wolności”.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *