Ostrzeżenie: Spoilery dla odcinków JJBA: Stone Ocean 35-38 Fani Jojo’s Bizarre Adventure byli z pewnością zadowoleni, widząc powrót starego przyjaciela w postaci Jotaro na początku Stone Ocean, ale z powodu machinacji nikczemnego Pucci, Jotaro był poza walka trwa bardzo długo. Nadrobił jednak swoją nieobecność, przybywając w idealnym momencie w najbardziej epicki sposób, jaki można sobie wyobrazić.

Pucci, używając swojego Stand Palesnake, był w stanie usunąć umiejętność Stand Jotaro, jak również jego wspomnienia, pozostawiając jego ciało w śpiączce, ale wciąż żywe. Pucci miał nadzieję przestudiować Star Platinum Jotaro i uczyć się na podstawie jego podobieństwa do Standu Dio, The World, więc intensywnie strzegł tych dysków, rzucając dziesiątkami użytkowników Standu w Jolyne, aby uniemożliwić jej znalezienie ich. Pierwszy dysk, zawierający Jotaro’s Stand, został mu zwrócony w połowie serii, ale dysk ze wspomnieniami Jotaro był nadal w posiadaniu Emporio, aż do zaledwie kilku odcinków przed końcem.

Kiedy Jolyne walczy z Pucci i jego nowym Standem, C-Moonem, Pucci chełpi się, że nie będzie w stanie go pokonać, nawet jeśli znajdzie sposób na obejście zdolności inwersji C-Moon. W tym celu Pucci chwyta broń martwego ochroniarza i strzela kilkoma pociskami do Jolyne. Kiedy wydaje się, że już po wszystkim, czas nagle się zatrzymuje, a kule zastygają w miejscu. Jotaro przybył i użył zdolności Star Platinum The World, aby zatrzymać czas i uratować Jolyne przed kulami. Jotaro może nawet powiedzieć Jolyne, jaki jest z niej dumny, zanim Pucci przeniesie swój plan na wyższy poziom.

Długo oczekiwany powrót Jotaro

JJBA-Jotaro-Save-Jolyne

Jotaro mocno występował w Stardust Crusaders, gdzie był głównym bohaterem, oraz Diamond is Unbreakable, gdzie wspierał Josuke, tak jak jego dziadek Joseph. Jotaro wydawał się ponownie przygotowany do tej roli w Stone Ocean, ale zamiast tego stał się siłą napędową większości fabuły. Jolyne początkowo przeciwstawiała się Pucci prawie wyłącznie po to, by odzyskać ojca, a odzyskanie jego dysku Standa było dużym sukcesem. Jednak gdy stawka została podniesiona, zatrzymanie Pucci stało się nowym motywem napędowym, a drzwi zostały otwarte dla powrotu Jotaro. Biorąc pod uwagę, że był w stanie tak szybko dotrzeć do Cape Canaveral, Fundacja Speedwagon musiała mieć go w pobliżu na Florydzie, czekając tylko na znalezienie dysku. Jotaro ma 40 lat w czasach Stone Ocean, więc nie jest niespodzianką, że nie jest na tym samym szczycie, co w 1989 roku, ale zobaczenie starszego Jotaro z powrotem w akcji to wspaniała rzecz dla fanów.

Czytaj także  One Piece's New Epic Fight Takes the Series' DBZ Inspiration Too Far

Biorąc pod uwagę, że następna część Jojo’s Bizarre Adventure to ponowne uruchomienie, prawdopodobnie jest to ostatni raz, kiedy fani zobaczą Jotaro. Nawet jeśli w końcu nie udało mu się wiele zrobić, jego obecność wystarczyła, by zachęcić innych, by przejrzeli to bez względu na wszystko, i nadal był niezbędny, by zajść tak daleko, jak oni.

Dalej: Magazyn Jojo ujawnia nadchodzące projekty dziwacznych przygód Jojo

Ostatnie odcinki Jojo’s Bizarre Adventure: Stone Ocean są teraz przesyłane strumieniowo w serwisie Netflix.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *