A24

Jeremy Pope był czołowym aktorem na Broadwayu i nie boi się ujawnić swojej tożsamości jako jawnie queerowego czarnego mężczyzny. Pope debiutuje w filmie fabularnym Inspekcja, w którym występują u boku Gabrielle Union i Raúla Castillo. Papież powiedział New York Timesowi: „Czuję się tak błogosławiony, że mogę to zrobić w pełni w mojej czerni i dziwactwie”.

Inspekcja pojawiła się w kinach w miniony weekend. Bohaterem w centrum jest czarny mężczyzna w wojsku, który spotyka się z homofobią ze strony swoich rówieśników. Brakuje mu również wsparcia ze strony matki, granej przez Union. Papież utożsamia się z walką o akceptację; mówi New York Timesowi, że jeszcze niedawno bał się otwarcie mówić o swojej tożsamości. Papież obawiał się odrzucenia lub nie bycia branym pod uwagę do pracy. Mówi jednak, że film był pomocny w jego własnym procesie uzdrawiania „rzeczy, z którymi nie miałem do czynienia, rzeczy, które pocierały mnie w niewłaściwy sposób przez wiele lat, które odsuwałem na bok”.

Film opowiada o zmaganiach wielu kolorowych osób queer w zakresie akceptacji rodziny i społeczeństwa. Postać grana przez Pope’a, Ellis, zostaje wyrzucona przez matkę, gdy ma 16 lat. Gabrielle Union gra matkę Ellisa, która jest głęboko konserwatywna i antygejowska. Ellis jest bezdomny na ulicach przez prawie dekadę, zanim wstąpił do wojska, gdzie jest celem i zdemaskowany przez innych rekrutów podczas wojskowego prysznica. Castillo gra sympatycznego sierżanta musztry, do którego Ellis rozwija uczucia.

Ostatecznie Ellis znajduje siłę, by wytrwać i zaakceptować swoją tożsamość pomimo zmagań. Jego postać znajduje również pracę przy produkcji filmów dla wojska, co odzwierciedla rzeczywiste przejście reżysera od rekruta do filmowca.

Inspekcja to pierwszy film fabularny Elegance Bratton

Jeremy Pope w Inspekcji

Scenariusz Inspekcji jest na wpół autobiograficzny i oparty na życiowych doświadczeniach reżyserki Elegance Bratton. Bratton służył w wojsku jako queer czarny mężczyzna we wczesnych latach, kiedy polityka „nie pytaj, nie mów” wciąż była w pełnym rozkwicie. Polityka ta została ostatecznie obalona i porzucona w 2011 roku.

Czytaj także  Extraction 2: New Look at Chris Hemsworth in Netflix Sequel

Elegance Bratton debiutuje jako reżyser filmu fabularnego w swoim dramacie A24 Inspekcja. Jego poprzednie prace powojskowe obejmują filmy krótkometrażowe, reality show i dokument. Dokument Pier Kids z 2019 roku opowiada o życiu queerowych i trans bezdomnych kolorowych nastolatków w Nowym Jorku. Inspekcja Brattona jest obecnie wyświetlana w kinach w całych Stanach Zjednoczonych

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *