Netflixa

Środa Netflixa przyniosła Rodzinę Addamsów nowej publiczności z mroczną, tajemniczą opowieścią skupiającą się na tytułowej córce Morticii i Gomeza Addamsów. Jenna Ortega tchnęła nowe życie w postać, której najbardziej znaną poprzednią odsłonę grała Christina Ricci w filmie Rodzina Addamsów z 1991 roku i jego kontynuacji. Otrzymawszy szansę rozwinięcia w środę postaci wykraczającej poza rolę drugoplanową, Ortega nie tylko występował na froncie aktorskim, ale także opracował choreografię do zapierającej dech w piersiach sekwencji tanecznej czwartego odcinka.

Nowe wideo pokazuje reakcję obsady Wednesday na scenę, która jest wykonywana do Goo Goo Muck The Cramps i prawie na pewno stanie się jedną z najbardziej pamiętnych scen serialu. Podczas wideo Ortega ujawniła swoją niepewność co do wykonywania rutyny, zwłaszcza że sama to opracowała. Skomentowała:

„Właściwie czułem się naprawdę niepewnie z tego powodu. Sam to opracowałem i myślę, że to bardzo oczywiste, że nie jestem tancerzem ani choreografem”.

W poprzednim wywiadzie Ortega opowiedziała o inspiracji dla ruchów tanecznych wykonywanych przez Wednesday, głównie z oglądania klubowych filmów gotyckich z lat 80. Wyjaśniła:

„Po prostu czerpałem inspirację z filmów gotyckich dzieciaków tańczących w klubach w latach 80. Teledyski Lene Lovich, występy Siouxsie and the Banshees i Fosse”.

Czy Jenna Ortega stała się nową kultową iteracją środy?

Jenna Ortega to środa Netflixa

Z pewnością wydaje się, że pomimo wczesnych zastrzeżeń niektórych wieloletnich fanów Rodziny Addamsów, Jenna Ortega stworzyła nowy standard dla środowych Addamsów. Podczas gdy wersja Christiny Ricci z 1991 roku jest nadal uważana za jedną z jej wyróżniających się kreacji dziecięcej gwiazdy, w środę Netflixa postać jest starsza, a to oznacza, że ​​istnieje zupełnie nowy świat do odkrycia w porównaniu do czasów Ricciego w rola.

Oczywiście jest dużo miejsca na dwie bardzo lubiane iteracje postaci, a Ortega wydaje się zrobić więcej niż wystarczająco, aby zapewnić sobie miejsce w historii Rodziny Addamsów. Ponieważ pierwszy sezon w środę odniósł już ogromny sukces zarówno wśród publiczności, jak i krytyków, istnieje nadzieja, że ​​​​drugi sezon zostanie wkrótce oświetlony przez Netflix. To może nie być koniec nowych ofert streamera związanych z Rodziną Addamsów, ponieważ showrunnerzy już zasugerowali, że były rozmowy o możliwych spin-offach w przyszłości. Pisarze Miles Millar i Alfred Gough wyjaśnili wcześniej:

Czytaj także  „Fate: The Winx Saga” Wyjaśnienie zakończenia drugiego sezonu: Blizny bojowe

„Zdecydowanie o tym rozmawialiśmy i rozmawialiśmy o tym z Netflix. I znowu, kiedy tworzysz taki świat, intencją jest, aby każda z tych postaci mogła być główną postacią we własnym programie. Z pewnością jest to obsada sposób. Wiesz, kiedy masz Freda Armisena, kiedy masz Catherine Zeta-Jones, kiedy masz Luisa Guzmana. Więc z pewnością jest to coś, o czym rozmawialiśmy i bardzo chcielibyśmy odnieść sukces, aby naprawdę rozgałęzić ten świat poza tylko środa”.

Sezon 1 środy jest teraz transmitowany w całości na Netflix.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *