Jak zauważył Collider, wykonanie jakiegokolwiek restartu telewizyjnego, odrodzenia serii lub adaptacji nie jest łatwym zadaniem. Podobnie, jeśli chodzi o klasykę, twórcy mogą mieć trudności z nakłonieniem wiernych fanów serialu do ponownego wyobrażenia sobie świata, który uważają za nietykalny. Nic więc dziwnego, że Jeff Davis doskonale zdaje sobie sprawę z presji, z jaką musi się zmierzyć przy ponownym uruchomieniu legendarnej serii science-fiction Æon Flux. Oryginalny program animowany Petera Chunga był emitowany w MTV w latach 1991-1995 i opowiadał historię tajnego agenta poruszającego się po dystopijnej przyszłości, w której świat pogrążył się w chaosie.

Niedawno, podczas wywiadu z Christiną Radish z Collider, twórca Teen Wolf opowiedział o swoich planach ponownego uruchomienia serialu animowanego. Davis ujawnił również, że planuje pozostać wiernym oryginalnej wizji Chunga dotyczącej Æon Flux.

Jeff Davis powiedział, że wie, że „ludzie przyjdą po mnie z widłami”

charlize-theron-aeon-flux Filmy MTV

Davis powiedział: „W przypadku każdego projektu, który jest ponownym uruchomieniem lub remake’iem, nie możesz się martwić, co pomyślą starzy fani. Musisz być wierny materiałowi źródłowemu, w sposób zgodny z własną wizją artystyczną. Jeśli przychodzisz do takiego projektu, tak, wiem, że będzie krytyka. Wiem, że ludzie będą przychodzić po mnie z widłami i mówić: „To nie jest Æon Flux z mojego dzieciństwa”.

Kontynuował: „Nie możesz się tym przejmować. Musisz opowiedzieć historię, którą chcesz opowiedzieć. Więc to właśnie z tym robię. Jestem wielkim fanem programu telewizyjnego. Uwielbiałem to jako dziecko Więc zobaczysz w tym inspirację, ale zobaczysz także zmiany, ponieważ musi to stać się przedstawieniem, które ma sens, a nie tylko awangardowym, pięciominutowym, pięknym utworem dźwiękowym ”.

Wcześniej, w 2005 roku ukazał się remake Æon Flux na żywo. W filmie wystąpiła Charlize Theron i spotkał się on z kiepską reakcją widzów, zdobywając zaledwie 39% wyniku oglądalności Rotten Tomatoes. Remake był również krytykowany za przedstawienie serii Chunga.

Czytaj także  Mike Colter Casts Doubt on Luke Cage Return in the MCU

Oprócz zbliżającego się restartu Æon Flux, Davis ma także nowy serial telewizyjny Wolf Pack, którego premiera odbyła się dzisiaj na Paramount+. Podczas ich wywiadu Davis ujawnił swoje przemyślenia na temat zrobienia kolejnej serii o wilkołakach po swoim bardzo popularnym programie Teen Wolf.

Powiedział: „To zabawne, wiele osób zadaje pytanie:„ Gdzie widzisz siebie za 10 lat? Zawsze odpowiadam na to samo, a mianowicie, że nie wiem, co będę robić za sześć miesięcy. Ten biznes jest tak kapryśny i tak burzliwy, że tak naprawdę nigdy nie wiadomo. Wezmę wszystko, co jest przede mną. Jestem naprawdę podekscytowany moim kolejnym projektem Paramount+, którym jest Æon Flux, adaptacja anime MTV i opowiadanie historii science-fiction. Chociaż uwielbiam być wilkołakiem, są inne gatunki do odkrycia. Ale ja też kocham te historie. Po 100 odcinkach Teen Wolf powiedziałem: „Nigdy więcej nie zrobię kolejnej historii o wilkołakach”. Bardzo się myliłem”.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *