Zdjęcia Fox Searchlight

Zdobywca Oscara weteran, Jeff Bridges, otrzyma kolejną nagrodę na początku przyszłego roku. Według The Hollywood Reporter, Bridges został wybrany do otrzymania nagrody za całokształt twórczości przyznawanej przez Critics Choice Awards. Ceremonia odbędzie się 15 stycznia 2023 roku w Fairmont Century Plaza w Los Angeles w Kalifornii.

Kariera Jeffa Bridgesa rozpoczęła się pod koniec lat pięćdziesiątych, kiedy grał u boku ojca w czarno-białym serialu telewizyjnym Sea Hunt. Od tego czasu pojawił się w dziesiątkach programów i filmów, w tym w filmie science fiction Tron z 1982 roku i jego kontynuacji Tron: Dziedzictwo z 2010 roku, a także w True Grit, Iron Man, The Giver i The Big Lebowski. Ostatnio pracował nad serialem telewizyjnym The Old Man, którego premiera odbyła się na FX tego lata i od tego czasu została przedłużona na drugi sezon. W serialu Bridges wciela się w emerytowanego agenta CIA, który żyje poza siecią i jest zmuszony do opuszczenia, gdy jego odległy dom zostaje zaatakowany.

Dyrektor generalny Critics Choice Association, Joey Berlin, bardzo chwalił Bridgesa w tym oświadczeniu:

„Od debiutu z tatą w Sea Hunt, przez kultową rolę „The Dude” w The Big Lebowski, nagrodzony Oscarem występ w Crazy Heart, poprzez niesamowitą pracę w The Old Man, jego trwającą od dziesięcioleci karierę nie ma sobie równych… Z niecierpliwością czekamy na świętowanie jego niesamowitej kariery przed milionami fanów”.

Jeff Bridges jest zajęty od czasu pokonania raka

Jeff Bridges Stary człowiek FX

W 2020 roku Bridges ogłosił, że zdiagnozowano u niego raka, który jest obecnie w remisji, chociaż przez pewien czas wytrącało to doświadczonego aktora z równowagi. Obecnie 73-letni aktor niedawno ogłosił, że nie planuje w najbliższym czasie przejść na emeryturę. Bridges jest także jednym ze współzałożycieli End Hunger Network i rzecznikiem kampanii No Kid Hungry.

Czytaj także  Better Call Saul Earns Five Nominations at Critics Choice Awards

Jeff Bridges otrzymał Oscara za główną rolę w filmie Crazy Heart z 2009 roku, w którym gra piosenkarza country, który postanawia odmienić swoje życie. Jeff Bridges również śpiewał w filmie, który zdobył także kilka innych nagród, w tym Złoty Glob dla najlepszego aktora i kolejny Złoty Glob za najlepszą oryginalną piosenkę.

The Old Man miał swoją premierę w FX 16 czerwca 2022 roku. Jeff Bridges gra główną rolę, a drugoplanowe role grają John Lithgow, Alia Shawkat i Amy Brenneman. Stworzony przez Jonathana E. Steinberga serial jest oparty na powieści o tym samym tytule, napisanej przez Thomasa Perry’ego. Potwierdzono, że drugi sezon jest w trakcie prac, ale nie ma jeszcze daty premiery.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *