Ostrzeżenie: zawiera spoilery do rozdziału 1064 One Piece One Piece Bartolomew Kuma był w centrum kilku tajemnic w ciągu ostatnich kilku łuków, a ostatnia saga serii w końcu wskazuje na jego rolę w historii. Równie dobrze może być tak, że Bartolomew Kuma, wraz ze swoją córką Jewelry Bonney, posiada klucz do najwspanialszej broni rządu światowego.

Bartholomew „Tyrant” Kuma był znanym piratem, który zasłynął z pozornej bezwzględności i okrucieństwa wobec państwa, którym rządził – Królestwa Sorbet. Może się to okazać podstępem, fasadą wymyśloną przez rząd światowy One-Piece, aby ukryć fakt, że Kuma był jednym z niewielu królów, którzy otwarcie zbuntowali się przeciwko temu rządowi. To może wyjaśniać jego reputację, ale wciąż pozostaje jedno poważne pytanie – jeśli Kuma był częścią Armii Rewolucyjnej i miał córkę, którą kochał na całym świecie, dlaczego miałby pozwolić światowemu rządowi zmienić go w bezmyślnego niewolnika-cyborga?

Niedawno w One Piece potwierdzono, że Jewelry Bonney jest w rzeczywistości córką Bartolomewa Kumy i szuka doktora Vegapunka, aby zmusić go do przywrócenia jej ojca do normalności. Jest to kluczowy punkt w ustaleniu powodu, dla którego Kuma stał się niewolnikiem rządu światowego. W najnowszym rozdziale One Piece wydaje się, że istnieje jakiś związek między Dr. Vegapunkiem i Monkey D. Dragonem, być może nawet sugerując, że Vegapunk współpracuje z Armią Rewolucjonistów. Wiedząc, że jego córka Bonney posiada Diabelski Owoc, który pozwala jej manipulować wiekiem każdego, kogo zechce, Kuma mogła współpracować z doktorem Vegapunkiem, aby wymazać jego umysł, aby chronić Bonney przed szponami Rządu Światowego. Kuma mógł przejść przez wszystko, co zrobił, aby powstrzymać Bonney przed przypadkowym stworzeniem najbardziej absurdalnej broni Rządu Światowego – Serafinów.

Diabelski owoc Bonneya może stworzyć niepowstrzymaną armię

Jinbe i Bonney rozmawiają o Kumie w One Piece.

Serafini wydają się być dziecięcymi wersjami byłych piratów zatrudnionych przez Rząd Światowy zmieszany z lunariańskim DNA. Te zmodyfikowane klony są wynikiem dziesięcioleci badań prowadzonych przez grupę naukową znaną jako MADS. Kilka kluczowych postaci w świecie One Piece było w pewnym momencie częścią MADS, w tym Caesar Clown, Queen, Vinsmoke Judge i oczywiście dr Vegapunk. Jednym wspólnym elementem, który istnieje we wszystkich pracach tych naukowców, jest manipulacja genetyczna i zdolność do tworzenia super żołnierzy. Oprócz Queen, każdy inny naukowiec wcześniej w MADS wykorzystywał dzieci do rozwijania swoich technik modyfikacji genetycznej. Serafini Rządu Światowego wciąż są dziećmi, ale Diabelski Owoc Bonneya może być dokładnie tym, czego potrzebują – sposobem na starzenie się ich bioinżynieryjnej broni do szczytu, aby stworzyć armię prawie niepokonanych i posłusznych żołnierzy.

Czytaj także  My Hero Academia's Heroes Took Down Their Biggest Threat Yet

Bartholomew Kuma mógł przez cały ten czas trzymać Światowy Rząd na dystans dzięki dr Vegapunkowi, który miesza mu w głowie, aby nie wydobyć jakichkolwiek informacji, które posiadał. W miarę rozwoju One Piece seria będzie nadal odkrywać każdą tajemnicę obiecaną czytelnikom w ciągu ostatnich kilku dekad, a to dopiero początek.

Więcej: One Piece potwierdza główną słabość swojego najbardziej obezwładnionego pirata

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *