Obecnie dwoma czołowymi producentami horrorów w Hollywood są Jason Blum i James Wan. Są to odpowiednio twórcy Blumhouse Pictures i Atomic Monster. Teraz Blum i Wan rozmawiają o fuzji swoich firm, co wzmocniłoby partnera studyjnego Universal Pictures – wprowadzając Creative Artists Agency i dyrektorów Universal, Donnę Langley i Jimmy’ego Horowitza, jako część ich planów.

„James jest prawdopodobnie w 70 do 80 procent artystą i w 30 do 20 procentami biznesmenem, a ja jestem na odwrót” – powiedział Blum.

Blumhouse wygenerował około 5 miliardów dolarów ze sprzedaży biletów dzięki filmom takim jak The Black Phone i Halloween Ends. Atomic Monster przez lata zarobił co najmniej 3,5 miliarda dolarów w kasie dzięki takim filmom jak Lights Out i The Conjuring. Obie firmy już połączyły siły, aby stworzyć Insidious, najnowszą kontynuację, której premiera kinowa przez Sony Pictures Entertainment zaplanowana jest na 7 lipca.

„Naprawdę się uzupełniamy, yin i yang, co jest częścią tego, co czyni to tak ekscytującym” — powiedział Wan.

Blum sam przyznaje, że nie ma ani jednego pomysłu na przekształcenie go w horror. Jego biznes zawsze polegał na rozpoznawaniu świetnych pomysłów innych ludzi. To jeden ze sposobów, w jaki obaj producenci się uzupełniają. Wan ma więcej pomysłów, niż jest w stanie udźwignąć, i powiedział The New York Times, że chciałby rozszerzyć działalność na gry wideo, podcasty, wydarzenia na żywo, a może nawet towary.

To Wan zwrócił uwagę Blumhouse’a na M3GAN. Na początku Atomic Monster przedstawił pomysł filmu o zabójczej, tańczącej lalce kierownictwu Warner Bros., które przekazało go, częściowo dlatego, że mają już franczyzę ze złymi lalkami z Annabelle. Następnie Wan przekazał projekt Blumowi. Teraz Universal jest tak zadowolony z tego, jak wyszło M3GAN, że już mówi się o możliwej kontynuacji.

Czytaj także  They Live: John Carpenter Reveals That Studio Did Not Want the Aliens to be Capitalists

Jak będzie wyglądać fuzja

Obrazy uniwersalne

„To naprawdę pozwala mi na większe płótno do malowania, jeśli chcesz. Universal bardzo wspiera filmowców i jest genialny w marketingu. Mieć partnerów, którzy ci ufają, którzy w ciebie wierzą, to długa droga.

Blum i Wan mają nadzieję sfinalizować transakcję w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jeśli chodzi o to, co oznaczałyby dokładne szczegóły tej fuzji, obaj odmówili komentarza, poza stwierdzeniem, że Atomic Monster stanie się twórczo autonomiczną wytwórnią wewnątrz Blumhouse, jednocześnie mając umowę pierwszego spojrzenia z Universal.

Poza tym Blum chce również, aby Blumhouse się rozwijał, zmuszając firmę do tworzenia co najmniej ośmiu horrorów do kin każdego roku. Wcześniej firma dostarczyła tylko trzy lub cztery. Blum chce również nakręcić kolejną serię horrorów dla Peacock, usługi przesyłania strumieniowego NBCUniversal.

„James Wan i Jason Blum wiedzą, jak tworzyć franczyzy i przyciągać talenty. Jest wiele rzeczy, które mogliby zrobić w całym portfolio NBCUniversal, w tym w Peacock i parkach rozrywki” – powiedział Langley.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *