Jak donosi Variety, według firmy konsultingowej Artisan Gateway, One Piece Film Red odnotował weekendowy zysk kasowy w wysokości 56 mln RMB (7,9 mln USD). Japoński przebój anime znalazł się na szczycie list przebojów w chińskiej kasie, zajmując pierwsze miejsce Detective Conan: The Bride of Halloween, który zajął pierwsze miejsce w ciągu ostatnich dwóch tygodni. One Piece Film Red to najnowsza pełnometrażowa adaptacja popularnej serii komiksów autorstwa mangaki Eiichiro Ody. Film jest obchodami 25-lecia franczyzy. Wprowadzając nową postać o imieniu Uta, która jest także przyjaciółką Monkey D. Luffy’ego z dzieciństwa, zapewnia głębsze spojrzenie na legendarnego pirata Shanksa.

Ponieważ Chiny nadal wdrażają stale zmieniające się zasady dotyczące COVID, aktywność konsumentów jest nadal ograniczona w drugiej co do wielkości gospodarce świata. W odpowiedzi na napięcia społeczne związane z trwającymi zakłóceniami w życiu codziennym Pekin poinstruował rządy regionalne, aby ostrożnie złagodziły wymogi dotyczące kwarantanny i testów. Jednak obecnie mniej niż połowa chińskich ekranów filmowych jest w pełni sprawna.

One Piece: Dlaczego ostatecznymi antagonistami powinien być rząd światowy

Pierwotnie opublikowana jako manga w 1997 roku, One Piece koncentruje się na poszukiwaniach Luffy’ego i jego załogi w celu zlokalizowania legendarnego skarbu. Dopiero kilka lat później, w 1999 roku, adaptacja anime doczekała się wydania. One Piece Film: Red przywraca popularnego przywódcę rudowłosego pirata, Shanksa, jedną z najbardziej cenionych postaci w serii. Wpływową częścią odrębności filmu jest ścieżka dźwiękowa J-pop, atrakcyjne projekty postaci i imponująca grafika komputerowa. Prawdziwi zagorzali fani One Piece prawdopodobnie stanowią większość widzów filmu. Z ponad tysiącem odcinków i prawie dwudziestoma dodatkowymi filmami fabularnymi, oryginalna seria osiągnęła kamień milowy. Ponadto na potrzeby franczyzy zebrano ponad sto tomów materiałów źródłowych.

Jako jeden z najbardziej udanych i lukratywnych filmów z serii, One Piece Film Red miał swoją premierę 6 sierpnia w Japonii. W kasie wyniki te są powiązane z liczbą sprzedanych biletów i kwotą jenów zarobionych w ich wyniku. Zarobki filmu przekroczyły również Top Gun: Maverick, stając się w tym roku filmem o najwyższych dochodach w kraju. W tygodniu kończącym się 28 listopada One Piece Film Red zarobił równowartość 133,8 mln USD. Stany Zjednoczone i Kanada otrzymały One Piece Film Red 4 listopada, a Australia i Nowa Zelandia 3 listopada.

Czytaj także  Tim Allen Confirms His Return as Buzz Lightyear in Toy Story 5

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *