Obrazy uniwersalne

Ikona horroru, James Wan, powraca z kolejnym filmem o zabójczych lalkach, tym razem w postaci futurystycznego dozorcy, M3GAN. Wan jest znany z tworzenia The Conjuring Universe, który ma obecnie osiem wydanych filmów, w tym trylogię Annabelle. Tym razem zamiast duchów i demonów zobaczymy nadopiekuńczą lalkę sci-fi interpretującą swoje polecenia w dość brutalny sposób. Universal Pictures wydało nowy materiał promujący nadchodzący film, który producent James Wan określa jako „zabawny”, w innym typie rytmu niż jego poprzednie horrory:

„Jest naprawdę przerażająca, ale jednocześnie zabawna. Wiesz, tuż przed tym, jak ma zamiar przeciąć kogoś na pół. Ten film jest naprawdę zabawny, ale to wciąż horror”.

M3GAN to lalka, która jest gdzieś w dolinie niesamowitości – wystarczająco realistyczna, by przypominać człowieka, ale trochę zbyt automatyczna, by przekazać pełne ciepło innej istoty ludzkiej. M3GAN na pierwszy rzut oka wydaje się dość miła, ale film opowiada o dość makabrycznych morderstwach, ścigając ludzi, których uważa za zagrożenie dla człowieka, którego ma chronić – Cady.

Opis Universal Picture dla wideo brzmi:

„M3GAN to cud sztucznej inteligencji, realistyczna lalka zaprogramowana tak, aby była najlepszym towarzyszem dziecka i największym sprzymierzeńcem rodziców. Zaprojektowany przez genialną robotykę z firmy zabawkarskiej Gemmę (Allison Williams z Get Out), M3GAN może słuchać, patrzeć i uczyć się, gdy zostaje przyjaciółką i nauczycielką, towarzyszką zabaw i opiekunką dziecka, z którym jest związana.Kiedy Gemma nagle zostaje opiekunką swojej osieroconej 8-letniej siostrzenicy, Cady (Violet McGraw, Nawiedzony dom na wzgórzu), Gemma jest niepewna i nieprzygotowana być rodzicem. Pod silną presją w pracy Gemma postanawia sparować swój prototyp M3GAN z Cady, próbując rozwiązać oba problemy – decyzja, która będzie miała niewyobrażalne konsekwencje”.

Dyrektor M3GAN mówi, że nadopiekuńcza sztuczna inteligencja już tu jest

m3gan martwe oczy Obrazy uniwersalne

Czytaj także  Hugh Jackman wyjaśnia, dlaczego powraca jako Logan w Deadpool 3

Film fabularny może przypominać widzom Ja, Robot, film z 2004 roku, który w podobny sposób przedstawia roboty ochronne, które interpretują swoje polecenia w sposób, jakiego ich twórcy nigdy nie zamierzali. Reżyser, Gerard Johnstone, przypomina nam, że technologia zdolna do stworzenia czegoś takiego jak M3GAN już istnieje, tylko nie została jeszcze zmontowana w taki sposób:

„Myślę, że ludziom trzeba przypomnieć, że ta technologia już istnieje. Nie jesteśmy tak daleko od istnienia czegoś takiego jak M3GAN, a to jest dość niepokojące”.

Pełną relację możecie obejrzeć poniżej:

M3GAN wchodzi do kin 6 stycznia 2023 roku, dystrybuowany przez Universal Pictures. James Wan i Jason Blum są producentami, a Gerard Johnstone reżyseruje film, który został napisany przez Alekę Cooper. W rolach głównych Allison Williams, Violet McGraw i Ronny Chieng.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *