DC Studios / DC Comics

James Gunn, współzałożyciel DC Studios, skomentował niedawne anulowanie programów telewizyjnych Titans i Doom Patrol przez HBO Max. Oba programy, stworzone przez twórcę Arrowverse, Grega Berlantiego, były wyświetlane przez cztery sezony, zanim zostały odwołane. Fani programów wyrazili rozczarowanie, a niektórzy podejrzewają, że nowo uruchomione DC Studios mogło odegrać rolę w odwołaniu. Jednak Gunn stwierdził, że nie był zaangażowany w decyzje i życzył wszystkim zaangażowanym w pokazy powodzenia w ich przyszłych projektach. On i Peter Safran zostali mianowani szefami DC Studios dopiero w listopadzie i dlatego nie byli zaangażowani ani w Titans, ani w Doom Patrol.

Anulowanie Tytanów i Doom Patrol następuje w czasie, gdy Warner Bros. Discovery przechodzi poważną restrukturyzację i prawdopodobnie zobaczymy więcej zmian w nadchodzących miesiącach. HBO Max wprowadziło ostatnio kilka zmian, w tym anulowanie kontynuacji Gossip Girl po zaledwie dwóch sezonach. Jednocześnie ograniczyli także inne serie i projekty w fazie rozwoju w ramach odpisów podatkowych. Dyrektor finansowy Warner Bros. Discovery, Gunnar Wiedenfels, oświadczył, że skończyli z anulowaniem projektów, wskazując, że decyzja o anulowaniu Titans i Doom Patrol została podjęta przed jego oświadczeniem.

The End of Titans i Doom Patrol poprzedziły przejęcie w DC Studios

DC Titans Dystrybucja telewizji Warner Bros

Oczekuje się, że James Gunn i Peter Safran wniosą do serii nowe i ekscytujące projekty, pomysły i perspektywy, wykorzystując swoje doświadczenie i wiedzę w branży. Ich dotychczasowe osiągnięcia w branży są wielkim atutem studia, a fani DC Universe z niecierpliwością czekają na wieści o nowych projektach, które mają w zanadrzu. Chociaż nie jest jasne, czy ogłoszenia, które zostaną ogłoszone jeszcze w tym miesiącu, będą obejmować wcześniej zgłaszane projekty, takie jak ponowne uruchomienie Supermana napisane przez Gunna lub drugi sezon Peacemaker, czy też będą to zupełnie nowe filmy i programy telewizyjne dla platformy streamingowej HBO Max .

Czytaj także  Jak oglądać klasyczne filmy świąteczne tej zimy (2022)

Według The Hollywood Reporter decyzja o zakończeniu Titans i Doom Patrol została podjęta, zanim James Gunn i Peter Safran przejęli stanowiska współzarządzających DC Studios. Oba programy otrzymały odpowiednie zakończenia, ponieważ mogły napisać swoje obecne sezony z odpowiednim zakończeniem.

Rzecznik HBO Max powiedział w oświadczeniu, że:

„Chociaż będą to ostatnie sezony Titans i Doom Patrol, jesteśmy bardzo dumni z tych seriali i nie możemy się doczekać, aż fani zobaczą ich kulminacyjne zakończenia”. W oświadczeniu dodano: „Jesteśmy wdzięczni Berlanti Productions i Warner Bros. Television za stworzenie tak ekscytującego, pełnego akcji, szczerego serialu. Dziękujemy showrunnerowi Titans Gregowi Walkerowi, producentom wykonawczym Gregowi Berlantiemu, Akiva Goldsman, Sarah Schechter, Geoffowi Johnsowi, Richard Hatem i zespół Weed Road Pictures. W Doom Patrol świętujemy showrunnera Jeremy’ego Carvera i producentów wykonawczych Grega Berlantiego, Sarah Schechter, Geoffa Johnsa, Chrisa Dingessa i Tamarę Becher-Wilkinson. Przez cztery sezony fani zakochali się w Tytani i Doom Patrol, inwestując w ich próby i udręki oraz w legendarne bitwy, które raz po raz ratują świat”.

Mimo rozczarowania fani mogą pocieszyć się faktem, że pozostałe odcinki Tytanów i Doom Patrol nadal ukażą się na HBO Max. Nadal będą mogli zobaczyć, jak rozwijają się historie i postacie, i odpowiednio pożegnać się z serialami.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *