Warner Bros.

Świat DC płonie w tym tygodniu, odkąd James Gunn ogłosił na Twitterze pierwszy rozdział nowych projektów planowanych na odnowioną oś czasu DCU. Oficjalnie zatytułowany „Rozdział pierwszy: Bogowie i potwory”, Gunn ujawnił oszałamiający zestaw nowych seriali i filmów, które posłużą za punkt wyjścia dla jego wizji, a nawet zauważył, że to, co zostało ogłoszone do tej pory, to tylko część tego, co Rozdział pierwszy ma w sklep. Wybrana liczba tych projektów trafi prosto do HBO Max, a jednym z tych seriali, który przyciąga wiele uwagi, jest Waller.

Jak sugeruje tytuł, potwierdzono, że postać z komiksu DC, Amanda Waller, ma teraz swój własny serial spin-off, w którym nagradzana aktorka Viola Davis ponownie wciela się w rolę żelaznej, temperamentnej urzędnika państwowego. Serial najwyraźniej będzie miał miejsce w tym samym wszechświecie, co inny spinoff DC Peacemaker (2022), w którym Waller Davisa zrobił niespodziewaną scenę. Wydarzenia Waller będą miały miejsce pomiędzy pierwszym a drugim sezonem Peacemaker, zaczynając od miejsca, w którym została zdemaskowana przez nikogo innego jak jej córkę jako mózg stojący za programami zarówno Oddziału Samobójców, jak i Grupy Zadaniowej X. Z jej sekretami i podstępami teraz powszechnie znana, Waller bez wątpienia będzie musiała znaleźć sposób, aby wyciągnąć się z dołka, w który wpada. Biorąc pod uwagę jej bezwzględną reputację, prawdopodobne jest, że jej córka Leota nie będzie wolna od konsekwencji.

Viola Davis wcześniej wyrażała swój entuzjazm co do powrotu do uniwersum DC, biorąc pod uwagę jej miłość do komiksów, kryjącą się za nimi fantazję, a zwłaszcza możliwość zagrania silnej postaci, takiej jak Amanda Waller.

„Jako dziecko handlowałem komiksami, więc to wszystko przemawia do mnie. Kiedy marzysz o byciu aktorem jako dziecko, to właśnie o tym marzysz. To jak gra aktorska: bycie superbohaterem, zdobycie broni; pasuje do tej fantazji”.

Czytaj także  Gwiazda Secret Invasion mówi, że serial jest inny niż wszystko inne w MCU

Nie ustalono jeszcze daty premiery serii Waller, ale będzie ona miała swoją premierę w HBO Max wraz z kilkoma innymi projektami Gunna, jak widać w oficjalnej, komiksowej promocji poniżej. Poprowadzą go Christal Henry (Watchmen) i Jeremy Carver (Doom Patrol), którzy mają duże doświadczenie w adaptacji komiksów na ekran.

oś czasu serii dc

Kim dokładnie jest Amanda Waller?

superbohater-amanda

Postać Amandy Waller po raz pierwszy pojawiła się na dużym ekranie we wstępnej wersji Suicide Squad Davida Ayera (2016), obsadzoną przez nikogo innego jak Violę Davis, która zagrała tę rolę nieskazitelnie, do tego stopnia, że ​​niektórzy fani uznali ją za prawdziwego złoczyńcę filmu, a nie Jokera czy Czarodziejkę. Davis powtórzyła swoją rolę w ponownym uruchomieniu tego samego filmu Jamesa Gunna, The Suicide Squad (2021), a później pojawiła się epizodycznie zarówno w Black Adam (2022), jak i spinoff serii Peacemaker (2022). Teraz, mając własny serial, Waller ma zamiar wywrzeć przerażający wpływ na uniwersum DC, na który słusznie zasługuje.

Dla tych, którzy nie byli zaznajomieni z jej postacią przed tymi filmami, Amanda Waller pochodzi z DC Comics w 1986 roku. Opisywana zarówno jako antagonistka, jak i sojuszniczka, Waller jest bezwzględną, wysoką rangą urzędniczką państwową, która stosuje wszelkiego rodzaju podstępy, zastraszanie i jej powiązań politycznych, aby osiągnąć swoje cele, bez względu na koszty. Nadzoruje badania nad metaludźmi, które doprowadziły do ​​​​powstania przez nią półtajnych, kierowanych przez rząd grup uwięzionych superzłoczyńców, takich jak Suicide Squad, Task Force X i ARGUS, w celu wykonania unikalnych, niebezpiecznych misji w zamian za amnestię. Jest siłą, z którą trzeba się liczyć, a Viola Davis bez wątpienia będzie nadal przedstawiać swoją postać w fantastycznie podstępny sposób.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *