20th Century Fox

Reżyserzy James Cameron i Robert Rodriguez są bardziej niż kiedykolwiek chętni do przeniesienia kontynuacji Alita: Battle Angel na duży ekran, a para przysięga krwawą przysięgę, że sprawią, że film stanie się rzeczywistością. Twórcy filmu wymienili się płynami podczas wywiadu reżyser-reżyser dzięki uprzejmości Variety, podczas którego Cameron ujawnił, że w świecie Ality jest jeszcze wiele historii do opowiedzenia i wiele zawiłych szczegółów do ujawnienia.

„Dla mnie to podróż odkrywcza. Wytyczyłeś ścieżkę i masz na myśli kilka niejasnych celów. Po prostu zaczynam pisać dużo notatek. Ale wiesz o tym, bo dałem ci 600 stron notatek o „Alita” — o świecie io tym, jak działają cyborgi. Nie wiem, na ile to było pomocne, ale taki jest mój proces”.

Cameron i Rodriguez zobowiązują się do Alita: Battle Angel 2 to tylko jedna z kilku obiecujących aktualizacji dotyczących bardzo pożądanego projektu. Producent Jon Landau niedawno ujawnił, że obecnie trwają rozmowy dotyczące dalszych przygód Anioła Bitwy, mówiąc: „Jest mały film zatytułowany Alita: Anioł bitwy, do którego chcielibyśmy wrócić i zrobić kontynuację, i rozmawiałem z Robertem [Rodriguez] o tym i mam nadzieję, że to przyniesie skutek”.

Podczas gdy pierwszy Alita: Battle Angel okazał się wówczas umiarkowanym sukcesem krytycznym i finansowym, od tego czasu zdobył ogromną rzeszę fanów. Nazywając się Alita Army, grupa wystosowała petycje, kampanie wirusowe, a nawet wywiesiła baner wyrażający pragnienie Alita: Battle Angel 2 podczas ceremonii rozdania Oscarów w 2020 roku, a także zleciła kilka billboardów w Los Angeles, aby podkreślić ich przyczyna.

The First Alita: Battle Angel kończy się zwiastunem tego, co ma nadejść…

alita-bitwa-anioł-cios 20th Century Fox

Wydany w 2019 roku, wyreżyserowany przez Roberta Rodrigueza i wyprodukowany przez Jamesa Camerona, Alita: Battle Angel jest oparty na mandze Yukito Kishiro Gunnm i podąża za młodą dziewczyną o imieniu Alita, bojowym cyborgiem, który budzi się bez pamięci o tym, kim jest w przyszły świat ona nie rozpoznaje. Zostaje przygarnięta przez Ido, współczującego lekarza, który zdaje sobie sprawę, że gdzieś w tej opuszczonej skorupie cyborga kryje się serce i dusza młodej kobiety o niezwykłej przeszłości. W Alita: Battle Angel występuje Rosa Salazar jako tytułowa bohaterka, którą przedstawia za pomocą animacji performance-capture, a także Christoph Waltz, Jennifer Connelly, Mahershala Ali, Ed Skrein, Jackie Earle Haley i Keean Johnson.

Czytaj także  Reżyser John Wick 4 mówi, że kontynuacja wydaje się „bardziej epicka” niż poprzednie filmy

Pierwszy film kończy się poważną zapowiedzią tego, co ma nadejść, kiedy Alita przysięga zemstę na światowych prześladowcach przy okrzykach tłumu. Oferując wszelkiego rodzaju akcję science-fiction, Alita: Battle Angel sprawia wrażenie niedokończonej historii, sugerującej szerszą mitologię, która nie została jeszcze zbadana.

Ponieważ James Cameron i Robert Rodriguez składają teraz przysięgę krwi, która, jak wszyscy wiemy, doprowadzi do tragicznych konsekwencji, jeśli nie zostanie dotrzymana, widzowie są coraz bliżej zobaczenia Alita: Battle Angel 2.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *