Produkcja Brandywine

James Cameron zyskał reputację tego, kto dostaje to, czego chce, jeśli chodzi o jego filmy, niezależnie od tego, czy jest to epicki czas trwania Avatara, czy, jak się wydaje, jego główna dama w Aliens. Według reżysera byłby bardziej niż chętny do odejścia od pełnej akcji kontynuacji Obcego Ridleya Scotta, gdyby Sigourney Weaver nie zgodziła się ponownie wcielić w rolę Ellen Ripley.

Chociaż wydaje się, że pomysł, aby Obcy nie kontynuowali historii Ripley, nigdy nie był brany pod uwagę, wydaje się, że Cameron od początku uważał, że to prawda. Film ma niemal idealną ocenę na Rotten Tomatoes i nadal jest jednym z najlepszych filmów akcji i najlepszych kontynuacji wszechczasów. Będąc drugim etapem najbardziej kultowej serii science-fiction, prawie niemożliwe jest wyobrażenie sobie, że mogło się to nie wydarzyć. W swoim wywiadzie dla GQ Cameron wyjaśnił, jak wszystko mogłoby potoczyć się inaczej, gdyby Weaver nie był na pokładzie filmu. Powiedział:

„Zapewniali mnie, że tak [Weaver] w ramach opcji na opcję kontynuacji. Więc wyszedłem i napisałem to, [like], „Okej, zabieram się do pracy z Sigourney. To będzie fajne. Wyjeżdżam i piszę przez sześć miesięcy, i oto nie ma opcji. Nawet z nią nie rozmawiali. Więc teraz do mnie należy znalezienie Sigourney, namówienie jej do zrobienia tego filmu. Nie znam jej od nieznajomego na ulicy. Więc dzwonię do niej i wysyłam jej scenariusz, a ona zgadza się ze mną spotkać. Wszystko, co zrobiłem przygotowując się do tego filmu, mogła to wszystko sfilmować. Była naprawdę poruszona tą historią, ale potem jej agenci weszli i poprosili o księżyc, a studio odmówiło. Potem znowu wszystko się rozpadło. Gale i ja powiedzieliśmy sobie, że pierdolcie się wszyscy, weźmiemy ślub na Hawajach i wszystko się skończyło, i po prostu odeszliśmy.

Czytaj także  Winnie the Pooh: Blood and Honey Filmmaker Wants to Make The Teenage Mutant Ninja Turtles a Horror Movie

Oczywiście nie tak ta historia się zakończyła i ostatecznie wszystko ułożyło się dla dobra wszystkich – zwłaszcza kinowej publiczności, która od tamtej pory zainwestowała w markę Obcy.

Co Disney zrobi z franczyzą Alien?

Ksenomorf z Obcego Wydanie 20th Century Studios

Zaproponowano kilka projektów dotyczących serii Alien, odkąd została przejęta przez Disneya w ramach fuzji z Fox. Podczas gdy pojawiały się i znikały rozmowy o piątym filmie w oryginalnej kontynuacji Obcego, a także o dalszej ekspansji prequeli Ridleya Scotta o Prometeuszu, wydaje się, że nowy serial telewizyjny i niedawno ogłoszony film są teraz przyszłością franczyzowa.

Najnowszy raport mówi, że Fede Alvarez wyreżyseruje nowy film o Obcym ​​z Cailee Spaeny w rozmowach na temat głównej roli. Będzie to dodatek do prequelowej serii FX, nad którą obecnie pracuje Noah Hawley, o której mówi się, że sprowadzi Xenomorphs na Ziemię. Obecnie nie ma jeszcze ustalonych dat premiery żadnego z projektów, ale po ogromnym przyjęciu prequelu Predator, Prey, wszyscy mają duże oczekiwania co do kolejnych projektów Obcego.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *