Pomimo tego, że jest to jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych relacji w serii Dragon Ball, historia o tym, jak Goku i ChiChi zostali „mężem i żoną”, jest niestety słabym punktem w opowiadaniu anime.

Istnieje wiele powodów, dla których adaptacje anime mangi zawierają łuki wypełniające lub historie, które nie są zawarte w mandze. Na przykład łuki wypełniające są często używane, gdy istnieją różnice między harmonogramem mangi i anime, w których oba docierają do tego samego punktu historii. Łuki wypełniające są tworzone w celu „wypełnienia” czasu potrzebnego mandze na stworzenie nowej zawartości. Ogólnie rzecz biorąc, ponieważ łuki wypełniające nie są kanoniczne i mają tendencję do opowiadania historii, które prowadzą historię w niespotykanych kierunkach, fani zwykle ich nie lubią. Jednak to, że fani ich nie lubią, nie oznacza, że ​​są z natury źli. Rzeczywiście, niektóre łuki wypełniające, takie jak Garlic Junior Arc Dragon Ball Z, opowiedziały historię, która z łatwością mogłaby stać się częścią kanonu. Jednak wciąż istnieją inne łuki wypełniające, które są pozbawione wyobraźni, powtarzalne lub wykraczają poza rozsądne parametry historii, które schodzą w farsę.

W serii anime Dragon Ball nagroda za najgorszy wypełniacz wszechczasów trafia do wątku Dress in Flames, który składa się z kilku ostatnich odcinków oryginalnego serialu animowanego Dragon Ball. Łuk podąża za Goku i ChiChi, gdy szukają Basho Fan, który może ugasić pożar wywołany trzęsieniem ziemi, które podpala pałac Ox Kinga, zagrażając jego życiu, a także sukni ślubnej ChiChi. Chociaż przesłanka misji duetu Goku i ChiChi brzmi ekscytująco, sposób, w jaki jest ona przedstawiona w anime, jest całkowicie nie do zapomnienia.

Odcinek całkowicie rujnuje charakter Chi-Chi

Goku i Chi Chi z Dragon Ball w odcinku Dress in Flames.

Lepszym tytułem dla łuku byłby „Goku walczy, podczas gdy ChiChi wiwatuje i płacze”. Niestety, włączenie ChiChi nie wnosi żadnej wartości do historii Goku. Właśnie udowodnił, że jest najlepszym wojownikiem na świecie w poprzednim wątku fabularnym. Fani wiedzą, że potrafi walczyć. Ale to całkowicie odbiega od historii ChiChi. We wcześniejszym wątku fabularnym ChiChi udowodniła, że ​​jest kompetentną wojowniczką, która potrafi o siebie zadbać. Udowodniła również, że ma osobowość „twardą jak skała, bez żartów”. Wszystkie te cechy znikają z niej w tym łuku. Co więcej, cechy, które wykazuje, zaprzeczają temu, kim jest w mandze. Ten łuk przedstawia ją jako damę w ciągłym niebezpieczeństwie, o którą Goku zawsze musi się martwić. Następnie jest cały cel ich misji. Lepiej byłoby po prostu skupić się na ratowaniu życia Ox Kinga. Dodatek ratowania również sukni ślubnej jest wymuszony i banalny.

Czytaj także  One Piece Foreshadows Usopp's Ultimate Endgame Powerup

Na szczęście z jednej strony arka została poprzedzona wspomnianym wcześniej Piccolo Junior Arc Dragon Ball, gdzie Goku i ChiChi biorą udział w 23. Światowym Turnieju Sztuk Walki i ostatecznie pokonują Piccolo. Z drugiej strony nastąpił początek anime Dragon Ball Z i solidny Raditz Arc. To znaczy, umieszczając wątek Dress in Flames między dwoma wysokiej jakości wątkami fabularnymi, twórcy zmniejszają jego wpływ na osłabienie ogólnej fabuły. Co więcej, fani, którzy oglądali, prawdopodobnie o tym zapomną, ponieważ Piccolo i Raditz są o wiele ważniejsi w tej historii. Niemniej jednak jest to gorsza zawartość łuku wypełniającego Dragon Ball, co jest wstydem, biorąc pod uwagę tak straconą szansę na rozwój Goku i Chi-Chi.

Dalej: Dragon Ball dał córce Gohana najbardziej niedorzeczny romans franczyzy

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *