We wtorek wieczorem Margot Robbie została najmłodszą osobą, która otrzymała nagrodę BAFTA: A Life in Pictures w hołdzie. Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych uhonorowała 32-letnią aktorkę i producentkę za jej pracę w przemyśle filmowym. Prowadzona przez Briony Hanson, dyrektor ds. filmowych w British Council, retrospektywa skupiła się na sześciu filmach Robbiego: Wilk z Wall Street, Ja, Tonya, Pewnego razu… w Hollywood, Mary Queen of Scots, The Suicide Squad, oraz Babilon Damiena Chazelle’a, którego premiera odbędzie się w przyszłym miesiącu.

Według The Hollywood Reporter Robbie opowiedział publiczności, jak grając w Ja, Tonya, doprowadziłem ją do uświadomienia sobie, że otworzyły się kolejne drzwi:

„Ja, Tonya, po raz pierwszy obejrzałem film i powiedziałem:„ OK, jestem dobrym aktorem ”.

Wtedy zdecydowała, że ​​jest gotowa, by dotrzeć do jednego ze swoich idoli. Tym idolem był reżyser Quentin Tarantino. Robbie dodał, że praca z nim była „rzeczą z listy rzeczy do zrobienia”.

Tarantino i Robbie kontynuowali współpracę przy filmie Pewnego razu… w Hollywood, gdzie Robbie wcielił się w rolę Sharon Tate. Omawiając „Pewnego razu… w Hollywood”, Robbie powiedziała również, że po premierze filmu odegrała scenę z filmu w prawdziwym życiu:

„Po prostu poszedłem tam i obejrzałem to w przypadkowe wtorkowe popołudnie i usiadłem prawie na tym samym miejscu” – powiedziała. „Miałem prawie to samo doświadczenie [as Tate in Once Upon a Time in Hollywood]nawet do tego, że osoba, od której kupiłem bilet, powiedziała: „Ale jesteś w filmie”, a ja na to: „Wiem”.

Kariera Margot Robbie

Wydanie Sony Pictures

Robbie rozpoczęła karierę w rodzinnej Australii, występując w serialu Sąsiedzi od 2008 do 2011 roku. Później przeniosła się do Ameryki, aw 2011 roku zagrała w krótkotrwałym serialu ABC Pan Am. Stała się gwiazdą po swoim występie w Wilku z Wall Street w 2013 roku.

Czytaj także  History of the World, Part II Images Reveal First Look at Hulu's Follow-Up to 1981 Film

Robbie pojawił się w filmach, w tym między innymi w Suicide Squad, Birds of Prey, Terminal i Bombshell. Za ekranem Robbie i jej mąż, filmowiec Tom Ackerley, są współzałożycielami LuckyChap Entertainment. Firma produkcyjna wyprodukowała kilka filmów, w tym Ja, Tonya i Obiecująca młoda kobieta, a także Pokojówka Netflix i Dollface Hulu.

Oprócz Babilonu, Robbie pojawi się także w Barbie Grety Gerwig, wcielając się w tytułową postać. Szczegóły fabuły filmu, który wzbudził duże zainteresowanie, pozostają w większości nieznane, ale premiera filmu zaplanowana jest na 21 lipca 2023 roku. Robbie była nominowana do dwóch Oscarów za role w Ja, Tonya i Bomba. Spekuluje się, że Babilon przyniesie aktorce kolejną nominację.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *