Ostrzeżenie: SPOILERY do rozdziału 1063 One Piece To, co właśnie wydarzyło się na Wyspie Egghead One Piece, jest prawie całkowitym odtworzeniem ważnego momentu z sagi Skypiea. Chociaż jest to recykling przeszłych wydarzeń, w rzeczywistości może to być jedyna szansa One Piece na naprawienie błędów z przeszłości.

Oprócz niepopularnego Long Ring Long Land, Skypiea początkowo wyróżniała się na tle innych dawnych i przyszłych wysp One Piece, ponieważ niebezpieczeństwa, z którymi borykał się Luffy i jego załoga, były wynikiem ich własnych działań. Zostali oszukani, aby uwierzyć, że uiszczenie opłaty imigracyjnej za wejście do Bramy Niebios jest opcjonalne, podczas gdy w rzeczywistości wiązało się to z poważnymi konsekwencjami. Kiedy więc, co zrozumiałe, postanowili nie płacić, musieli stawić czoła tym niefortunnym konsekwencjom.

Luffy i jego załoga stoją teraz w obliczu podobnych konsekwencji za użycie futurystycznej technologii Egghead Island bez pozwolenia w rozdziale 1063 One Piece autorstwa mangaki Eiichiro Oda. Po „jedzeniu bez zapłaty” i udziale w „kradzieży ubrań” Bartholomew Kuma ściga Słomkowych, co dokładnie stało się na Skypiei.

Co Skypiea zrobiła źle i jak Egghead Island może to naprawić

Kuma atakuje Luffy'ego i Słomkowych za jedzenie jedzenia bez pozwolenia i kradzież odzieży w 1063 rozdziale One Piece

To, co pierwotnie uczyniło Skypieę tak innowacyjną, polegało na tym, że pierwsza połowa sagi pokazywała tylko Luffy’ego i jego załogę, jak radzą sobie z konsekwencjami nieuiszczenia opłaty za Wrota Niebios. Każdy główny konflikt, który miał miejsce na prawie wszystkich wyspach, na których zakotwiczyli Słomkowi, jest wynikiem jakiegoś wcześniej istniejącego problemu lub wojny. Początkowo Skypiea złamała tę uporczywą formułę, dopóki One Piece nie zdecydowało się skomplikować sprawy. Po prostu musiał istnieć złoczyńca imieniem Enel, który został despotycznym władcą Skypiei i oczywiście Luffy musiał uwolnić mieszkańców, angażując się w ich ostateczne wyzwolenie.

Obecnie Egghead Island poddała recyklingowi tylko innowacyjną pierwszą połowę Skypiei. Chociaż wygląda to na leniwe pisanie, ten skądinąd niefortunny rozwój służy teraz One Piece jako szansa na naprawienie drugiej połowy Skypiei i z kolei przełamanie nieubłaganej formuły serii. Jeśli za kulisami Egghead nie toczy się jakiś ogromny konflikt, a jedyne problemy, które się pojawiają, są wynikiem własnych działań Słomkowych i/lub kontynuacją trwającej wojny między podstępnym Światowym Rządem One Piece a piratami które są całkowicie niezwiązane z Egghead, wtedy One Piece skutecznie naprawi poważną twórczą niesprawiedliwość, która zrujnowała sagę Skypiea, i z kolei sprawi, że One Piece będzie bardziej innowacyjny niż kiedykolwiek.

Czytaj także  Only One of Ash's Companions Became Pokémon Champion Long Before He Did

Dalej: Shonen Jump wskazuje na ulepszenie, które w końcu zdetronizuje Super Saiyana

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *