Invincible to serial oparty na serii komiksów Roberta Kirkmana pod tym samym tytułem, który jest emitowany na antenie Prime Video. Opowiada historię młodego superbohatera Marka Graysona/Invincible (Steven Yeun), pół-człowieka, pół-Viltrumity, syna Debbie (Sandra Oh) i Nolana Graysona (JK Simmons). Mark myśli, że jego ojciec, superbohater Omni-Man, jest największym obrońcą Ziemi, ale tak naprawdę przybył, by zniewolić ludność w imieniu swojej rodzinnej planety.

Po udanym pierwszym sezonie fani pozostali w napięciu, czekając na ewentualne aktualizacje drugiego sezonu. Najpierw ogłoszono, że drugi sezon będzie miał premierę w 2023 roku, a styczeń tego samego roku będzie zawierał pewne aktualizacje. Potem drażniono się, że drugi sezon „może, ale nie musi” być powiązany z 20. rocznicą powstania komiksu.

Następnie, pod koniec stycznia, na Twitterze Invincible ogłoszono, aby rozpocząć dzień w Burger Mart, restauracji typu fast food we wszechświecie, z „specjalnymi godzinami” między 6 a 10:43 PT, wraz ze zdjęciem Niezwyciężony z Allenem Obcym ​​(Seth Rogen), który pracuje w imieniu Koalicji Planet, aby powstrzymać Viltrumitów, siedzących przy budce w restauracji.

Po 20 stycznia ukazało się dwuminutowe wideo Invincible i Allen the Alien. Dyskutują, czy Allen kiedykolwiek znalazł Urath, o którym Allen błędnie pomyślał, że jest Ziemią, kiedy spotkali się po raz pierwszy. Angażują się także w jakąś metafikcję, w której Allen pyta, co robi Invincible, ponieważ „Myślę, że wszyscy zgadzają się, że to było trochę śmieszne, jak długo to trwało”. Invincible odpowiada, że ​​„był zajęty”.

Wideo pokazuje również nowy styl animacji użyty w drugim sezonie, scenorys, stronę scenariusza przedstawiającą rozmowę między Markiem i Immortal (Ross Marquand), którego Omni-Man zabił dwukrotnie w pierwszym sezonie, oraz krótki fragment Yeun w kabinie głosowej. Niestety, zamiast konkretnej daty, wideo mówi, że spodziewamy się sezonu 2 „pod koniec 2023 roku (mniej więcej)”.

Czytaj także  Łowcy zakończą się wraz z nadchodzącym drugim sezonem w Prime Video

Co jeszcze wiemy

Najlepsze wideo

Jak mówią, bohater to bohater, ale wszyscy kochają wielkiego złoczyńcę. A twórca komiksów, Robert Kirkman, drażnił się z wprowadzeniem dwóch głównych złoczyńców z komiksów, Angstroma Levy’ego i Conquesta. Świadomość tego otwiera również możliwość adaptacji jednego z głównych wydarzeń komiksowych na drugi sezon. Niezwyciężona wojna. Oto tło wydarzeń, które do tego doprowadziły.

Levy jest naukowcem, który potrafi podróżować między wymiarami. Jedynym problemem jest to, że nie ma pojęcia, co jest po drugiej stronie, kiedy otwiera portal. W tym celu zbiera wszystkich swoich odpowiedników z alternatywnego wymiaru i podłącza ich do maszyny, która pozwoli mu wchłonąć ich wspomnienia. Chociaż procedura kończy się sukcesem, wypadek pozostawia Levy’ego z deformacją mózgu.

Mimo że sytuacja była głównie jego winą, Levy obwinia Invincible za swój nowy wygląd i przysięga zemstę. W tym celu Levy gromadzi szesnastu złych Niezwyciężonych z alternatywnych wymiarów, z których jeden jest ubrany w strój, który miał być wcześnie kostiumem postaci. Następnie zmusza ich do spowodowania niewypowiedzianych zniszczeń na całej planecie, aby na zawsze skazić reputację Invincible. To zajmuje cały numer 60 komiksu.

Po opadnięciu kurzu i rozpoczęciu sprzątania Invincible spotyka Conquesta, który pojawił się już podczas krótkiego występu w finale pierwszego sezonu. Pies bojowy imperium Viltrumite, Conquest, mówi Invincible, że przejmie i podbije planetę i zabije go, jeśli stanie mu na drodze. Więc naturalnie Invincible staje mu na drodze, angażując się w jedną z najtrudniejszych i najbardziej brutalnych scen walki w serii, która trwa wiele problemów.

Jednak Kirkman powiedział również, że zamierza ulepszyć i „ulepszyć” historię Conquest, więc wydarzenia z serii z pewnością nie będą rozgrywać się dokładnie tak, jak w komiksie. Jak bardzo oba media będą się różnić, dopiero się okaże. Wygląda na to, że fani dowiedzą się o tym dopiero pod koniec 2023 roku lub, w zależności od daty rozpoczęcia, na początku 2024 roku.

Czytaj także  Helen Mirren & Harrison Ford Praise Taylor Sheridan Ahead of 1923 Premiere

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *