Neonowe zdjęcia

Mieszanka horroru i science fiction, Infinity Pool to trzeci pełnometrażowy film reżysera Brandona Cronenberga. Wersja bez oceny zadebiutowała na festiwalu filmowym w Sundance w Park City w stanie Utah w tym roku i była jednym z najbardziej niepokojących i niepokojących pokazanych filmów. Kręcony w Chorwacji i na Węgrzech Cronenberg powiedział, że film został zainspirowany wspomnieniami z wakacji, które spędził dawno temu.

W wywiadzie opublikowanym 31 stycznia Cronenberg wyjaśnił Obsessed z The Daily Beast, że Infinity Pool został zainspirowany wspomnieniami wakacji w kurorcie, które odbył ponad 20 lat temu. Powiedział:

Miałem wspomnienia z wakacji, na których byłem 20 lat temu. Przywieźli cię autobusem do tego kurortu w środku nocy, a potem mieszkałeś tam przez tydzień. Było takie dziwne, fałszywe miasto, do którego jechałeś, ale tak naprawdę nie mogłeś opuścić kompleksu. A potem, pod koniec tygodnia, wracali autobusem na lotnisko w ciągu dnia i zobaczyłeś, że okolica jest niesamowicie dotknięta biedą, ludzie mieszkają w szałasach. Zdałeś sobie sprawę, że tak naprawdę nigdy nie odwiedziłeś tego kraju. To było jak wysłanie na teren ambasady innego kraju turystycznego lub pojawił się jakiś alternatywny wymiar, który był dziwną wersją Disneylandu kraju, w którym rzekomo się znajdujemy.

Infinity Pool podąża za odnoszącym sukcesy powieściopisarzem Jamesem (Alexander Skarsgård) i jego bogatą żoną Em (Cleopatra Coleman) podczas ich pobytu w odosobnionym kurorcie na fikcyjnej wyspie Li Tolqa. James spotyka uwodzicielską, socjopatyczną Gabi (Mia Goth), która zaprasza parę na jednodniową wycieczkę z dala od kurortu z nią i jej mężem Albanem (Jalil Lespert). kompleks wypoczynkowy przez cały czas. Po jedzeniu, piciu i relaksie na plaży James oferuje odwiezienie nietrzeźwego Albana z powrotem do kurortu. Przypadkowo przejeżdża miejscowego rolnika, zabijając go. Gabi upiera się, że nie mogą wezwać policji Li Tolqa, ponieważ kraj jest skorumpowany, a przerażeni James i Em podążają za jej bezwzględnym tropem i wracają do hotelu, jakby nic się nie stało.

Czytaj także  Adam Driver Rumored to Be Frontrunner for Reed Richards Role in Fantastic Four Reboot

Następnego dnia James i Em zostają aresztowani pod zarzutem morderstwa, a James zostaje skazany. Li Tolqa prowadzi politykę zerowej tolerancji dla przestępstw, a karą za morderstwo jest śmierć z rąk pierworodnego syna zamordowanej osoby. Jednak krajowe przepisy dotyczące turystyki zabraniają organom ścigania kar cielesnych odwiedzających wyspę, tworząc lukę, którą wykorzystują niektórzy bogaci turyści. W przypadku skazania za przestępstwo zamożni goście mają do dyspozycji drugą opcję: mogą zostać sklonowani, a następnie wykonać w ich miejsce egzekucję ich klona. Em płaci za sklonowanie Jamesa, aby klon mógł zostać stracony, a rzeczy, które przydarzają się Jamesowi w filmie, stają się jeszcze bardziej przerażające.

Przemoc w Infinity Pool może nie być dla wszystkich, ale jest niezbędna

Szybenik, Chorwacja Miejsce kręcenia filmu Infinity Pool (2023) Neonowe zdjęcia

Chociaż Cronenberg przyznaje, że ilość przemocy w Infinity Pool może nie być dla wszystkich, powiedział w wywiadzie dla The Daily Beast, że jest to niezbędne dla przesłania, które próbuje przekazać. Powiedział rozmówcy:

Fabuła wywodzi się z psychologicznej metamorfozy, jakiej poddają się bohaterowie. To mdli ludzie w mdłym kontekście. Ale nawet nijakie osoby, a może zwłaszcza nijakie osoby, mogą mieć tę zwierzęcą przemoc i cielesność, które są tłumione, ponieważ tak naprawdę jesteśmy zwierzętami. Tak duża część filmu dotyczy sposobów, w jakie psychologia powraca i mutuje w tym wolnym od konsekwencji środowisku.

Infinity Pool jest obecnie wyświetlany w kinach.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *