4.5 Filmy
Dla każdego milenialsa, który chce zanurzyć się w filmowej fali nostalgii za późnymi latami 90., kiedy życie było o wiele prostsze, a świat nie był tak szalony, zdążysz w samą porę, zanim zegar wybije północ. Zgodnie z ekskluzywnym raportem z Collider, ujmująca nowa niezależna komedia zatytułowana Millennium Bugs (2023) pojawi się na wielu platformach streamingowych w przyszłym miesiącu, a oficjalny zwiastun daje nam spojrzenie z pierwszej ręki na ten czarujący powrót stulecia.
Powyższy zwiastun przenosi nas w wyjątkowy komediodramat dla nastolatków, który koncentruje się na dwóch dziwacznych przyjaciołach, Kelly i Miguelu, którzy są na skraju różnych osobistych kłopotów. Z braku pieniędzy i możliwości, Kelly odrzuca ostrożność i tropi Miguela, swojego przyjaciela, który pracuje w wyciskającym łzy sklepie w stylu Blockbuster i zmaga się z tym, czego chcą jego rodzice, a czego on chce od życia. Zmusza go, by wyruszył z nią na przygodę związaną z narkotykami i alkoholem w najlepszym wydaniu świątecznym, podczas gdy świat przygotowuje się na zupełnie nowe tysiąclecie.
Film wyreżyserował Alejandro Montoya Marin, aw rolach głównych występują Katy Erin (The Lincoln Lawyer), Michael Lovato (Trzeci akt), Chad Brummett (Transcendencja), Sofia Embid (Big Sky) i kilku innych. Zostanie wydany 7 lutego na DVD, cyfrowo na żądanie i na wielu platformach streamingowych, w tym Apple TV, Prime Video, Vudu, Google Play i Direct TV.
Oficjalne streszczenie filmu znajduje się również poniżej.
W ostatnim tygodniu 1999 roku najlepsi przyjaciele Kelly (Katy Erin, „The Lincoln Lawyer”) i Miguel (Michael Lovato, „Trzeci akt”) znajdują się u progu swojej przyszłości. Kelly płynęła przez życie po śmierci rodziców, topiąc się w alkoholu i narkotykach. Kiedy pieniądze z jej spadku wyczerpią się, Kelly zostaje spoliczkowana realiami swoich działań. Jej najlepszy przyjaciel Miguel jest rozdarty między oczekiwaniami swojego rodzica-imigranta a marzeniem o zostaniu komikiem. Presja, by realizować swoje marzenia, jednocześnie przeciwstawiając się poświęceniom, jakie złożyli dla niego rodzice, popycha Miguela na skraj. Kelly i Miguel razem z resztą świata zastanawiają się, co dalej.
Fenomen roku 2000 w filmie
Zdjęcia z Kolumbii
Jak wie każdy millenials, początek nowego tysiąclecia był bardzo dziwnym, krótkim okresem na świecie, w którym snuto szalone spiski na temat tego, co się stanie, gdy ludzkość osiągnie rok 2000. Panował złowieszczy strach przed nadchodzącą nową erą i tym, co przyniesie przyniesie i ludzie zaczęli myśleć, że gdy zegar wybije godzinę 00:00 1 stycznia 2000 r., komputery na całym świecie nie będą prawidłowo rozpoznawać swoich jednostek obwodów i spowoduje to nieodwracalny błąd w danych kalendarza. Doprowadziłoby to następnie do upadku całego oprogramowania cyfrowego, powodując zbliżającą się zagładę w postaci dosłownego, ogólnoświatowego zaniku zasilania. Jednak, chociaż nic takiego się nie wydarzyło, to sianie strachu ironicznie przeplatało się z optymizmem i niezachwianą fascynacją cyfrową przyszłością, którą przyniósł World Wide Web i perspektywa połączenia wszędzie z nieskończoną wiedzą i możliwościami.
W związku z tym wiele filmów z lat 90. uchwyciło estetykę tego sposobu myślenia, cudu komputerów i mocy, jaką dzierżyły, której wciąż nie do końca rozumiemy. Należą do nich dramat kryminalny Hackers (1995), w którym wystąpili Johnny Lee Miller i Angelina Jolie jako dwoje hakerów w centrum katastrofy hakerskiej z udziałem wielu tankowców. The Net (1995) zagrała Sandrę Bullock jako programistkę komputerową, która odkrywa cyfrowy spisek, który zagraża jej życiu i tym, których kocha. Johnny Mnemonic (1995) to wyjątkowy film science-fiction, w którym Keanu Reeves wciela się w rolę kuriera danych, który musi dostarczyć pakiet danych do swojej głowy, zanim zabije go lub Yakuza. Inny film, zamiast filmu telewizyjnego, nosił tytuł Y2K (1999), a jego założeniem było całkowicie skupienie się na szeroko znanym spisku dotyczącym błędów komputerowych, który miał obalić świat. Był to off-the-grid poprzednik nieco przesadzonych filmów katastroficznych, takich jak The Day After Tomorrow (2004) i film o trendzie spiskowym Majów 2012 (2012).