Kiedy Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki pojawiła się jako spóźniona kontynuacja kultowej trylogii Indiana Jones, przyniosła ze sobą wiele kontrowersyjnych kwestii. Od włączenia kosmitów po postępujące lata Harrisona Forda, było wiele rzeczy, na których fani serii mogli się skupić, jeśli chodzi o negatywność wokół filmu. Jednak jednym z elementów, który spowodował więcej podziałów niż większość, było pojawienie się Shia LaBeoufa jako Mutta Williamsa, który nie powróci w filmie Indiana Jones and the Dial of Destiny.

Mutt Williams był synem ukochanej Marion Ravenwood, Indy’ego Forda i oryginalnych Poszukiwaczy Zaginionej Arki, ale chociaż postać i wybór aktora pochodziły od reżysera Stevena Spielberga, żaden z nich nie był hitem wśród fanów serii. Chociaż istnieje wiele sugestii, że Karen Allen ponownie wcieli się w rolę Marion Ravenwood w filmie Indiana Jones and the Dial of Destiny, Shia LaBeouf nie wróci na ostatni występ Harrisona Forda w Indy. Wydaje się jednak, że nieobecność bohatera zostanie odnotowana w sequelu. Reżyser James Mangold powiedział Entertainment Weekly:

„LaBeouf i jego postać nie pojawią się w Tarczy Przeznaczenia, ale dowiemy się, co się z nim stało”.

Dlaczego Mutt Shia LaBeoufa nie wrócił do Indiany Jonesa 5?

Shia_LaBeouf_PB_Falcon_IMDb_2 Atrakcje przydrożne

Prosty fakt, że postać Mutta Williamsa została źle przyjęta w Kingdom of the Crystal Skull, jest prawdopodobnie największym czynnikiem, który został pominięty w finale serii. Chociaż zdarzają się sytuacje, w których nielubiana postać wraca do serii, w Indiana Jones and the Dial of Destiny dzieje się tak wiele, że Mutt może zostać usunięty z prawdopodobnie tylko przelotną wzmianką. Luka między tymi dwoma filmami to kolejny czynnik, który prawdopodobnie pomoże wyjaśnić, jak postać idzie naprzód, zwłaszcza gdy Mutt i Indy byli w separacji przed wydarzeniami z Kingdom of the Crystal Skull.

Czytaj także  The Holiday Sitter: fabuła, obsada, data premiery i wszystko inne, co wiemy

Z dala od samej historii, LaBeouf nie miał najlepszego rozgłosu w ostatnich latach. Pomiędzy zarzutami napaści wniesionymi przeciwko niemu przez byłą dziewczynę FKA Twigs, sfabrykowaniem twierdzeń, że jego ojciec był wobec niego agresywny, a doniesieniami o niestabilnym zachowaniu na planie wielu filmów, istnieje wiele osobistych powodów, dla których LaBeouf pozornie nie został poproszony o pomoc. ponownie wcielić się w swoją rolę w Indiana Jones 5.

Podczas gdy Mutt grany przez LaBeoufa zdecydowanie nie pojawił się w filmie, jedną z popularnych postaci, która powraca, jest Sallah grana przez Johna Rhysa-Daviesa, która jest przyjaciółką Indy od czasów Raiders of the Lost Ark i wydaje się być tą, która sprowadzi starzejącego się poszukiwacza przygód w jego ostatnią misję. Jedno jest pewne: Indiana Jones and the Dial of Destiny nie wydaje się zbytnio polegać na przeszłości franczyzy, a bardziej polega na opowiedzeniu nowej historii, która uzupełni historię Indy’ego w pełnym akcji finale. Film zadebiutuje w kinach 30 czerwca 2023 roku.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *