Lucasfilm Ltd./Walt Disney Studios

Reżyser James Mangold drażnił się ze znaczeniem Heleny, granej przez gwiazdę Fleabag, Phoebe Waller-Bridge, w Indiana Jones and the Dial of Destiny, opisując ją jako „katalizator” wydarzeń w kontynuacji. Rozmawiając z EW, Mangold ujawnił szczegóły tego, jak rozpocznie się Indiana Jones i Tarcza Przeznaczenia, a Helena przyniesie dalsze przygody na wyciągnięcie ręki Indy’ego podczas jego schyłkowych lat.

„Jest córką znajomego Indy’ego, którego również poznamy w filmie. Helena wpakowała się w kłopoty i przynosi [that] do drzwi Indy’ego. To postać, która jest wspaniałym zbiorem sprzeczności — urocza i błyskotliwa, ale też sprawia wiele kłopotów”.

Oprócz ujawnienia nowego obrazu, Mangold ujawnił swoje nadzieje, że „przybycie Heleny zmieni Dial of Destiny w klasyczną przygodę Indy, pokrytą tematycznymi elementami lat 60.”.

indiana-jones-5-ew Lucasfilm Ltd./Walt Disney Studios/EW

Od jakiegoś czasu krążą pogłoski, że Indiana Jones and the Dial of Destiny zakończy się tym, że Phoebe Waller-Bridge przejmie franczyzę od ukochanego poszukiwacza przygód Harrisona Forda. Chociaż Mangold kilka razy obalił te pogłoski, bez wątpienia zwrócenie uwagi na znaczenie Heleny dla fabuły sprawi, że młyn plotek ponownie się zakręci.

James Mangold zapewnia fanów, że kontynuacja to „film o Indianie Jonesie”

Harrison Ford jako Indiana Jones w filmie Tarcza przeznaczenia Filmowe studia Walta Disneya

Indiana Jones and the Dial of Destiny opuszcza widzów w 1969 roku, gdzie amerykański archeolog i poszukiwacz przygód Indiana Jones żyje na tle wyścigu kosmicznego. Jones jest zaniepokojony wykorzystywaniem przez rząd USA byłych nazistów do pokonania Związku Radzieckiego w rywalizacji o lot w kosmos, wyruszając na ostateczną przygodę, aby powstrzymać Jürgena Vollera, członka NASA i byłego nazistę związanego z księżycem- programu lądowania, który chce przerobić świat tak, jak uważa za stosowne.

Przy całej gadaninie o Indy przekazującym pałeczkę, źle przyjętym pokazom prasowym i wielu zakończeniom, wielu obawiało się, że sam Indiana Jones zostanie utracony, gdy Indiana Jones i Tarcza Przeznaczenia wylądują w kinach w przyszłym roku. Ale Mangold nie martwi się, wiedząc, jak ważna jest ta postać dla widzów i oświadczając, że tak, Indiana Jones i tarcza przeznaczenia „to film o Indianie Jonesie”.

Czytaj także  Ant Man 3 Clip Finds Scott Lang Lecturing His Fledgling Superhero Daughter

„Nie mam złudzeń, że moim zadaniem przy kręceniu filmu o Indianie Jonesie było nagłe wybicie z niego humoru i przekształcenie go w coś w rodzaju lamentu. Myślę, że staramy się zrównoważyć zarówno dokładną, jak i realistyczną ocenę gdzie ta postać będzie w tym momencie swojego życia, i zrób to uczciwie, a jednocześnie spróbuj zrealizować to, co obiecuje sam tytuł naszego filmu, czyli igraszka i wspaniała przygoda z akcją, rycerstwem i ucieczek za skórę i pomysłowych rozwiązań diabelskich problemów. To film o Indianie Jonesie”.

Reżyseria: James Mangold (Ford v Ferrari, Logan), Indiana Jones and the Dial of Destiny gwiazdy: Harrison Ford, Phoebe Waller-Bridge, Antonio Banderas, John Rhys-Davies, Shaunette Renee Wilson, Thomas Kretschmann, Toby Jones, Boyd Holbrook, Oliver Richters, Ethann Isidore i Mads Mikkelsen.

Indiana Jones and the Dial of Destiny ma ukazać się w kinach 30 czerwca 2023 roku przez Walt Disney Studios Motion Pictures.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *