Ostrzeżenie! Zawiera spoilery dotyczące rozdziału 397 Hunter x Hunter!

Chociaż Kurapika Hunter x Hunter może nienawidzić Trupy Widmo za zabicie jego klanu, w rzeczywistości jest do nich bardziej podobny, niż chciałby przyznać. W ostatnich rozdziałach Hunter x Hunter twórca serii, Yoshihiro Togashi, zagłębił się w historię i motywację Trupy, dając fanom informacje, których szukali od lat. Ta informacja ujawniła również prawdy, których Kurapika nie byłby szczęśliwy, gdyby się dowiedział.

The Phantom Troupe to grupa niezwykle potężnych złodziei, którzy zostali wprowadzeni w łuku Yorknew City. Przed rozpoczęciem serii Trupa wymordowała cały klan Kurapiki dla ich cennych szkarłatnych oczu. Służy to jako główna motywacja Kurapiki do zostania łowcą, ponieważ chce zdobyć umiejętności potrzebne do zemsty na zabójcach swojego klanu. W końcu był w stanie wykorzystać swoje umiejętności w działaniu w Yorknew City. Tam zabija brutalnego Uvogina Hunter x Hunter i pieczętuje moce przywódcy trupy, Chrollo Lucyfera. Ale działania Kurapiki przeciwko Trupie po prostu kontynuują przemoc wyrządzoną im dawno temu, co zostało ujawnione w najnowszym rozdziale.

W rozdziale 397 jeden z członków Phantom Troupe, Sarasa, zostaje brutalnie zamordowany przez bandę porywaczy nękających miasto Meteor, w którym mieszkają Chrollo i jego przyjaciele. Do tego momentu Trupa była grupą aktorską, która próbowała sprawić radość innym dzieciom z Meteor City. Ale ten akt przemocy wobec nich pobudza Chrollo do wykorzystania ich, aby zemścić się na winowajcach, którzy to zrobili, zdobywając umiejętności potrzebne do pokonania wrogów i starannie przygotowując na nich pułapkę za pomocą nowej technologii Internetu. Jest to uderzająco podobne do powodu, dla którego Kurapika próbował zostać Łowcą i zdobyć Nen. Ma to sens, ponieważ zarówno Trupa, jak i Kurapika są motywowani zemstą.

Parallels Kurapiki i Trupy Widmo pogłębiają ich konflikt

Chrollo mówi Uvo o swoim planie w Hunter x Hunter

Poza podstawową motywacją Trupa i Kurapika mają podobne metody. Wiedząc, że Internet zapewni ludziom miejsce do rozkoszowania się okrucieństwami, które popełnili, obaj używają Dark Web do śledzenia swoich wrogów, Kurapika obserwuje ludzi publikujących filmy lub zdjęcia szkarłatnych oczu jego klanu, a Chrollo ogląda wideo Sarasy morderstwo. Ponadto obaj zamierzają zabić swoje cele, a nie tylko ich uwięzić. Jednak to zamknęło ich w cyklu zemsty, ponieważ zabójstwo Uvogina przez Kurapikę uczyniło go teraz śmiertelnym wrogiem Trupy, ustępującym tylko Hisoce, który zabił dwóch członków.

Czytaj także  Dragon Ball's First Wish Should Have Been Its Last

Fascynujące jest obserwowanie, jak Togashi ustala te podobieństwa między Kurapiką a Trupą, zwłaszcza że są one prawdopodobnie najważniejszymi postaciami z punktu widzenia w obecnym wątku Konkursu Sukcesji Hunter x Hunter. Jeśli kiedykolwiek ponownie wejdą w konflikt, co jest prawie gwarantowane, ich głębokie podobieństwa sprawią, że ich walka będzie jeszcze bardziej przekonująca. W ten sposób, zagłębiając się w przeszłość, aby ujawnić, jak podobni są Kurapika i Trupa Widmo, Hunter x Hunter przygotowuje grunt pod wielką konfrontację w przyszłości.

Dalej: Dwóch najlepszych złoczyńców Shonen Jumpa łączy jedno dziwne szczególne zainteresowanie

Hunter x Hunter Rozdział 397 jest dostępny do przeczytania w Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *