Ostrzeżenie: SPOILERY do rozdziału Hunter X Hunter #396

Hunter X Hunter bada tajemniczą przeszłość potężnej Trupy Widmo, a najnowsze ujawnienie dotyczy pochodzenia unikalnej nazwy grupy. Członkowie Trupy, znani również jako Pająki, to niezwykle niebezpieczni praktykujący Nen, złodzieje i przestępcy, ale ich historia przedstawia zupełnie inny obraz.

The Phantom Troupe jest głównym antagonistą jednego z głównych bohaterów mangi, Kurapiki, który poświęcił swoje życie zabiciu wszystkich Pająków po tym, jak zmasakrowali jego klan. Nie jest to jednak łatwe zadanie, gdyż członkowie Trupy uznawani są za jednych z najniebezpieczniejszych przestępców na świecie. Każdy z nich ma niesamowite moce Nen, zwłaszcza ich przywódca, Chrollo. Oryginalni członkowie Trupy urodzili się w Meteor City, wyjątkowym miejscu w świecie Hunter x Hunter, które jest używane przez inne kraje jako wysypisko śmieci. Teraz, gdy manga bada dzieciństwo Pająków w tym bezlitosnym miejscu, pojawiają się nowe interesujące szczegóły, które określą przyszłość Trupy Widmo.

Jako dzieci, przyszli członkowie Trupy często się kłócili, walcząc o małe skarby wydobyte z ogromnych stosów śmieci Meteor City. Pewnego dnia Chrollo odkrywa kasetę wideo zawierającą odcinki popularnego programu telewizyjnego „The Mighty Sweepin’ Power Cleaners” (hołd i nawiązanie do Power Rangers) i wymyśla plan wykorzystania tej taśmy, by przynieść radość i rozrywkę całemu światu. dzieci Meteor City. W rozdziale nr 396 Hunter X Hunter inne dzieci dołączają do Chrollo w jego wysiłkach. Uvogin, Nobunaga, Phinks, Pakunoda, Feitan, Franklin, Shalnark i Machi zaczynają pomagać Chrollo w dubbingowaniu odcinków Power Cleaners (które są w obcym języku, który rozumie tylko Chrollo). Podczas gdy dyskutują nad nazwami dla swojej grupy, Pakunoda sugeruje nazwanie siebie „trupą”, co ma sens, ponieważ zasadniczo są to kompania aktorów, którzy spędzają całe dnie na ćwiczeniach i próbach.

Czytaj także  Goku’s Dragon Ball Debut Revealed His Shocking Skill, & GT Confirms It

Pająki zaczęły się jako rzeczywista trupa aktorów

Ten obraz Pająków jako trupy aktorów ostro kontrastuje z tym, jak wyglądają w obecnych czasach Hunter X Hunter. Jednak warto spojrzeć na nich również w teraźniejszości z perspektywy przeszłości Trupy Widmo, udowadniając, jak dobry jest Yoshihiro Togashi w projektowaniu swoich postaci. Na przykład młody Uvogin mówi, że jego marzeniem jest objechać cały świat w sztuce z Chrollo i zostać najlepszym „złoczyńcą” wszechczasów, co w pewnym sensie jest tym, co robią Pająki. Jest również jasne, że część ich imienia „Phantom” pojawi się później, po traumatycznym wydarzeniu, które zmieni tę beztroską grupę dziecięcych aktorów w jeden z najbardziej przerażających i bezlitosnych gangów przestępczych na świecie.

Decyzja o ukazaniu przeszłości Trupy Widmo była zupełnie nieoczekiwana, ponieważ manga znajdowała się w środku i tak już złożonej fabuły z Wojną o Sukcesję. Pająki należą jednak do najpopularniejszych postaci w grze Hunter X Hunter, a fani od lat proszą o więcej informacji na temat ich przeszłości. Nazwa Phantom Troupe została w końcu wyjaśniona, a teraz pozostaje dowiedzieć się, jak i dlaczego opuścili Meteor City, aby stać się najniebezpieczniejszą grupą w świecie Hunter x Hunter.

Dalej: Dwóch najlepszych złoczyńców Shonen Jumpa łączy jedno dziwne szczególne zainteresowanie

Najnowszy rozdział Hunter X Hunter jest dostępny za pośrednictwem Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *