Hunter x Hunter ujawnia rzeczywisty powód, dla którego członkowie Trupy Widmo stali się źli, i jest to o wiele bardziej pokręcone, niż fani mogliby sobie wyobrazić. Podróż Trupy od niewinnych dzieci do przerażających złodziei i morderców jest zakorzeniona w ich decyzji o złapaniu zabójców ich przyjaciela z dzieciństwa, Sarasy, ale metody, których użyli, również zmieniły ich w potwory.

The Phantom Troupe została wprowadzona w Hunter x Hunter jako grupa przestępców, której obawia się cały świat. Aby ich reputacja była jeszcze bardziej straszna, serial wkrótce ujawnił, że są odpowiedzialni za ludobójstwo klanu Kurapiki. Jednak, ponieważ postacie wciąż pojawiały się w mandze, ujawniły również charakterystyczną ludzką stronę, która odróżnia ich od klasycznych złoczyńców. Ostatnia retrospekcja przedstawiona w Hunter X Hunter ma fundamentalne znaczenie dla zrozumienia pochodzenia Trupy Widm i tego, jak mogą być jednocześnie bezwzględnymi mordercami i lojalnymi przyjaciółmi.

Po pokazaniu, jak pierwotni członkowie przyszłej Trupy Widmo skupili się wokół charyzmatycznego dzieciaka o imieniu Chrollo w Meteor City, rozdział #397 Hunter X Hunter pokazuje tragedię, która doprowadziła do powstania grupy. Chrollo i pozostali tworzą prawdziwą trupę aktorów, aby dać dzieciom z Meteor City radość z oglądania odcinków popularnego programu telewizyjnego. Jednak jedna z grupy, młoda dziewczyna Sarasa, zostaje porwana, torturowana i zamordowana przez przestępców, którzy eksploatują bezprawne terytorium Meteor City. Aby je złapać, Chrollo postanawia wykorzystać nową, rozwijającą się technologię: wersję Internetu Hunter X Hunter. Chrollo wie, że chorzy, którzy torturowali Sarasę, robili zdjęcia i prędzej czy później udostępnią je w najciemniejszych zakamarkach sieci.

Trupa Widmo stała się zła, oglądając filmy z tabaką

The Phantom Troupe opowiada o wynalezieniu internetu.

Niewypowiedzianą konsekwencją decyzji Chrollo jest to, że członkowie Trupy przez lata będą przeszukiwać ciemną sieć, przeglądając tysiące najgorszych zdjęć i filmów typu tabaki, aby znaleźć wśród nich morderstwo ich przyjaciela Sarasy. Nikt nie może pozostać całkowicie zdrowy na umyśle i niewzruszony po robieniu tego przez lata, dlatego wszyscy członkowie Trupy są zasadniczo odczuleni na przemoc. Nie mają problemu z zabijaniem niewinnych ludzi, ponieważ wielokrotnie byli narażeni na najgorsze rodzaje przestępstw, nawet zanim je popełnili. Jednak od początku nie byli z natury złymi ludźmi, dlatego ich ludzka strona jest nadal obecna i widoczna, a przede wszystkim wynika z więzi, które dzielą między sobą.

Czytaj także  Naruto Shippuden's Most Important Character Is A Big Series Retcon

Ta retrospekcja wyjaśnia, w jaki sposób Trupa Widmo mogła eksterminować klan Kurapiki bez odrobiny wyrzutów sumienia. Aby pomścić morderstwo swojego przyjaciela, Chrollo i reszta Trupy Widmo musieli zanurzyć się w świecie przemocy i chorych zbrodni. Ta tragiczna decyzja ostatecznie zmieniła ich w najbardziej przerażających i bezwzględnych przestępców w grze Hunter X Hunter.

Dalej: Hunter x Hunter potwierdza ludzką stronę najmroczniejszego złoczyńcy

Najnowszy rozdział Hunter x Hunter jest dostępny w Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *