Hulu rozpoczęło ten rok z imponującą listą oryginalnych wydawnictw, w tym świeżym i niesfornym serialem komediowym o superbohaterach Extraordinary, debiutem drugiego sezonu How I Met Your Father oraz nadchodzącym limitowanym serialem dokumentalnym The 1619 Project. Streamingowy tytan kontynuuje rozszerzanie swojej oryginalnej zawartości o mieszankę historii i perspektyw. W sierpniu ubiegłego roku Hulu złożył zamówienie na serię The Other Black Girl na podstawie tytułowego bestsellera New York Times autorstwa Zakiyi Dalili Harris. Według Variety, wschodzące nowicjusze, Shakirah DeMesier, Langston Kerman i Cassi Maddox, oficjalnie dołączają do The Other Black Girl jako stali bywalcy serialu.

Postacie tria zostały już ogłoszone na wyłączność. DeMesier wciela się w młodszą wersję Diany Gordon, gdy ta wciąż jest początkującą pisarką, która jest o krok od osiągnięcia ogólnokrajowego bestsellera dzięki powieści „Płonące serce”. Widzowie zobaczą, jak historia Diany łączy się z teraźniejszością jako światowej sławy autorki z napiętymi relacjami między jej najlepszą przyjaciółką a byłą redaktorką Black w Wagner, Kendra Rae. Garcelle Beauvais występuje jako współczesna wersja Diany.

Maddox zagra młodą Kendrę Rae, pionierkę w branży wydawniczej jako jedyną czarnoskórą redaktorkę w Wagner Books w 1983 roku. W przeciwieństwie do młodej Diany, która potrafi dopasować się i manewrować w każdej sytuacji, Kendra Rae jest nonkonformistyczna i wypowiada się przeciwko rasistowskim strukturom świata wydawniczego. podczas jej trasy prasowej dla „Burning Heart” Diany. Jednak wkrótce po rozmowie w tajemniczy sposób znika, pozostawiając bez odpowiedzi pytania dotyczące losu Kendry i zaangażowania Wagnera.

Kerman wcieli się w Jessego Watsona, zaraźliwego, otwartego czarnego aktywistę, który wykorzystuje media społecznościowe i YouTube jako platformy do umieszczania niedociągnięć społeczeństwa i wiecznej trudnej sytuacji czarnej społeczności na pierwszym planie. Jednak jego poglądy są polaryzujące, a jego słowa czasami podżegają publiczność do ekstremistycznej strony aktywizmu społecznego.

Czytaj także  Reese Witherspoon Reveals Third Season of the Morning Show Will Have 'Lots of Romance'

Trio dołącza do dobrze zaokrąglonych, wcześniej ogłoszonych stałych bywalców serialu, Sinclaira Daniela, Ashleigh Murray, Brittany Adebumola, Huntera Parrisha, Bellamy’ego Younga i Erica McCormacka. Wśród powracających gościnnie występują Beauvais, Brian Baumgartner, Alyshia Ochse i Kate Owens.

Serial obraca się wokół wydarzeń z książki, a Nella (grana przez Daniela) jest centrum serialu. 26-letnia asystentka redakcji jest zmęczona byciem jedyną czarną dziewczyną w swojej firmie Wagner, co wywołuje jej podekscytowanie, gdy kolejna młoda czarnoskóra kobieta, Hazel (grana przez Murraya), zostaje w końcu zatrudniona. Po dołączeniu Hazel do wydawcy zaczyna się rozwijać jako nowa „it girl” w biurze. Jednocześnie Nella jest nękana pojawieniem się anonimowych wiadomości z pogróżkami, które mają na celu skłonienie jej do opuszczenia Wagnera. Obsesja Nelli rozwija się, gdy odkrywa, że ​​w firmie dzieje się coś złowrogiego.

Inna czarna dziewczyna jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami

hulu

The Other Black Girl to bestseller NYT i debiutancka powieść Zakiyi Dalili Harris. Książka wydana w 2022 roku spotkała się z nieskrępowanym uznaniem za sukces Harrisa w uchwyceniu często niewypowiedzianej polityki rasizmu, seksizmu i klasizmu w pozornie postępowych branżach. W swoim satyrycznym i trzymającym w napięciu thrillerze Nella jest nękana przez wiele systemowo rasistowskich zachowań społecznych, z którymi spotyka się społeczność Czarnych w przestrzeniach korporacyjnych, takich jak bycie w cieniu, izolacja, mikroagresje i rywalizacja wewnątrz społeczności. Napięcie i wrogość, które narastają na tle białego przemysłu wydawniczego w Nowym Jorku, są dobrze znane wschodzącemu autorowi. Okazuje się, że bestseller był luźno inspirowany czasem Harrisa w wydawcy należącym do Penguin Random House.

Harris pracowała dla Knopf/Doubleday i opowiedziała o swoim czasie w artykule wstępnym w ekskluzywnym wydaniu The Guardian.

„Pracowałem w wydawnictwie przez dwa i pół roku. Byłem asystentem redaktora, potem awansowałem na asystenta redaktora. Czułem się szczęściarzem, ponieważ część mnie lubiła edytowanie i czułem, że jestem w tym dobry, ale jest to również wyczerpująca praca dla osoby na poziomie podstawowym pod względem wynagrodzenia. Byłam też jedną z nielicznych czarnych osób w firmie – nie było tak źle jak Nella w książce, ale przez jakiś czas byłam jedyną czarnoskórą kobietą w redakcji na pełnym etacie. Pomyślałem: dlaczego wydaje się, że nadal żyjemy w 1955 roku, jeśli chodzi o to, co cenimy? Publikowanie to tak bogaty, łatwy do podrobienia świat”.

Czytaj także  The Winchesters Reveals Synopsis for the Season 1 Finale

The Other Black Girl przybywa do Hulu za pośrednictwem Tary Duncan, byłej dyrektorki Netflix, która została obecną prezes Freeform, która zawarła wstępną umowę w 2020 roku. Jest producentem wykonawczym projektu obok Zakiyi Dalili Harris, Rashidy Jones, Marty’ego Bowena, Wycka Godfreya i Adama Fishbacha. Ponadto Jordan Reddout i Gus Hickey pełnią podwójną rolę showrunnerów i producentów wykonawczych nadchodzącego projektu. Onyx Collective produkuje The Other Black Girl dla Hulu.

W tej chwili nie ma ustalonej daty premiery, ale produkcja serialu już się rozpoczęła.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *