Do dziś, gdy anime Pokémon jest przywoływane w innych seriach, można się spodziewać dwóch rzeczy: Pikachu i Asha w jego stroju z sezonu 1, wraz z kultowym czerwono-białym kapeluszem. Oczywiście czapka Asha była dla niego również bardzo ważna we wszechświecie, pomimo faktu, że ostatecznie zmienił ją na nowe czapki. Skąd więc wziął się kapelusz Asha i dlaczego był dla niego tak ważny?

Nawet we współczesnych serialach Ash rzadko widuje się bez kapelusza, ale w oryginalnych sezonach kapelusz Asha był znacznie częściej w centrum uwagi. Ilekroć Ash koncentrował się na walce lub łapał Pokémona, często odwracał czapkę, usuwając dziób z twarzy. Standardowe ujęcie Asha obracającego kapelusz zostało użyte w dziesiątkach odcinków, a nawet był odcinek poświęcony kapeluszowi, zatytułowany „Primeape Goes Bananas”.

W odcinku Mankey kradnie kapelusz Asha i nie chce go zwrócić. Ash jest zrozpaczony, a kiedy Misty pyta o znaczenie kapelusza, Ash wyjaśnia, że ​​​​jest to kapelusz Expo Ligi Pokémon, jeden z zaledwie 100, i że wygrał go w konkursie pocztowym, w którym brał udział setki razy. Kapelusz jest praktycznie niezastąpiony, więc Ash desperacko chce go odzyskać. Wydaje się to być prawdą w porównaniu z późniejszymi odcinkami anime, ponieważ tylko jedna inna postać (trener Ditto Duplica) jest kiedykolwiek pokazana jako właścicielka kapelusza, a jej jest widoczna tylko wtedy, gdy podszywa się pod Asha, co sugeruje, że może to być podróbka, aby wyglądać jak jego. Mankey w odcinku ewoluuje i ostatecznie zostaje złapany przez Asha, co pozwala mu odzyskać kapelusz i kontynuować swoją drogę. Ash nosił tę czapkę, dopóki nie podjął decyzji o wyjeździe do Hoenn, kiedy założył zupełnie nowy strój, w tym nowy kapelusz i zostawił oryginalną czapkę w swoim pokoju w Pallet Town.

Za kulisami Ash’s Hat

Oryginalna czapka Asha z Pokemon

Jak się okazało, kapelusz Asha zawsze miał być istotnym elementem projektu jego postaci. Projekt Asha jest oparty na projekcie Reda, postaci gracza z Pokémon Red i Blue, a Red jest zawsze pokazywany w czerwono-białym kapeluszu, chociaż jego jest wyraźnie inny. Kapelusz przeszedł liczne przeprojektowania, aby odróżnić go od Reda, w tym kapelusz z motywem Pikachu z logo błyskawicy, kapelusz ze znakiem podobnym do tych pod jego oczami i różne inne trójkątne logo, zgodnie z grafiką koncepcyjną pokazaną do publiczny. Ostateczny projekt nosi symbol (Ligi Pokémon), który przypomina japońską postać katakany „mu”, chociaż niektórzy fani twierdzą, że jest to litera L oznaczająca „League”. Późniejsze kapelusze Asha są jednak zaczerpnięte z kapeluszy noszonych przez bohaterów zaczynających się od Czarno-białego, chociaż zwykle nadal mają pewne zmiany, aby lepiej pasowały do ​​​​projektu Asha w obecnej erze anime.

Czytaj także  The Most Ridiculous Isekai of All Time Gets Official Anime Adaptation

Podczas gdy Ash mógł ostatecznie zostawić swój oryginalny kostium Pokémona, kapelusz Asha pozostaje kultowym elementem serii, odgrywając nawet rolę w ruchu Z Pikachu. Kapelusz prawdopodobnie nadal wiele znaczy dla Asha – być może zostawił go w domu, aby uniknąć ryzyka utraty go ponownie w Pokémonach.

Dalej: Sekretna odznaka Kanto anime Pokémon to marzenie każdego Speed ​​Runnera

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *