Podczas piątkowej premiery w Los Angeles w 1923 roku, obsada i ekipa otworzyli się na temat pracy dla twórcy serialu, Taylora Sheridana. 1923 to najnowszy dodatek do rozszerzającego się wszechświata Yellowstone. Według Paramount+ serial będzie dotyczył „początku XX wieku, kiedy pandemie, historyczna susza, koniec prohibicji i wielki kryzys nękały Mountain West i Duttons, którzy nazywają to domem”. W oczekiwanym prequelu Yellowstone występują Helen Mirren i Harrison Ford jako Cara i Jacob Dutton. The Hollywood Reporter rozmawiał z szanowanymi aktorami o Sheridanie. Mirren powiedział:

„Jest bajecznie wolny od rąk. Przedstawia scenariusz, który jest tak niezwykły, że nie chce się zmieniać ani słowa. Chcesz zrobić to dokładnie tak, jak jest napisane, ponieważ jest napisane z niewiarygodną precyzją, ale bez wysiłku. Możliwość bycia częścią franczyzy w świecie, który jest tak wyjątkowy w amerykańskiej telewizji, jest bardzo ekscytująca. Nie ma nic podobnego”.

Ford mówił o niektórych innych talentach Sheridana, dodając:

„Jest niesamowitym jeźdźcem. Jest prawdziwym sportowcem, a tego nie można się spodziewać po tak utalentowanym pisarzu i intelektualnym myślicielu”.

Inni aktorzy i ekipa podzielali te odczucia podczas premiery, nazywając Sheridana „utalentowanym”, „genialnym” i „empatycznym”. Imperium Yellowstone Sheridana obejmuje oryginalną serię, prequele 1883 i 1923 oraz nadchodzący spinoff zatytułowany 6666, obecnie w trakcie prac. Niestety, Sheridana nie było na wydarzeniu, aby usłyszeć, jak jego zespół wyśpiewuje jego pochwały, a dyrektor generalny 101 Studios, David Glasser, który pracował z Sheridanem przy kilku serialach, poinformował uczestników:

„Jest teraz w pokoju hotelowym w Las Vegas, tnąc przyszłe odcinki tego programu. Taylor jest jedną z tych osób, które pod koniec dnia są naprawdę dobre w swoim żywiole. Uwielbia przebywać na ranczo, żyć na nim i pisać — tam czuje się najlepiej. To jego oczyszczający sposób robienia wszystkiego, a kiedy jest w tej strefie, jest świetny”.

Czytaj także  Guardians of the Galaxy Holiday Special Lands Jeden z najwyższych wyników MCU na Rotten Tomatoes

Saga rodziny Duttonów

Sieć Paramount

Widzowie zostali przedstawieni rodzinie Dutton na Yellowstone, którego premiera miała miejsce w 2018 roku. Teraz, w piątym sezonie, w serialu występują Kevin Costner, Kelly Reilly, Luke Grimes i Wes Bentley jako rodzina Dutton, właściciele największego rancza bydła w Montanie. 1883, pierwszy spin-off Yellowstone został wydany w zeszłym roku jako limitowana seria, w której wystąpili Sam Elliot, Faith Hill i Tim McGraw.

Premiera 1923 na Paramount+ 18 grudnia. Słynna obsada serialu, na czele z Mirrenem i Fordem, prawdopodobnie przyciągnie nowych fanów sfery Yellowstone. Mirren i Ford to szanowani aktorzy z imponującym dorobkiem filmowym: Mirren zdobyła Oscara w 2006 roku za Królową Petera Morgana, a Ford był nominowany do Oscara za Świadek z 1985 roku. W serialu występują także Marley Shelton, Michelle Randolph, James Badge Dale, Brian Geraghty, Darren Mann, Aminah Nieves, Jerome Flynn, Sebastian Roché, Tim DeKay, Julia Schlaepfer, Jennifer Ehle i Timothy Dalton. 1923 został przedłużony na drugi sezon przed premierą. Drugi sezon, podobnie jak pierwszy, będzie liczył osiem odcinków.

Portfolio Sheridana w Paramount+ wykracza poza rodzinę Dutton; stoi także za thrillerem kryminalnym Mayor of Kingstown and Tulsa King, który został niedawno przedłużony na drugi sezon. Ponadto pracuje nad trzema innymi serialami dla sieci: Lioness, Bass Reeves i Land Man.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *