Warner Bros

Odrodzenie Gossip Girl w HBO Max nie będzie kontynuowane przez trzeci sezon. Wiadomość o odwołaniu została ogłoszona zaledwie tydzień przed emisją finału drugiego sezonu, którego premiera miała się odbyć 26 stycznia. Program, który był wznowieniem oryginalnej serii, miał duże oczekiwania, ponieważ wykorzystał popularność oryginalny serial, który przyciągnął imponującą liczbę widzów w HBO Max. Niestety, nie dorównało to sukcesowi oryginału.

Odrodzenie Gossip Girl miało miejsce w tym samym prywatnym liceum w Nowym Jorku, co oryginał, osiem lat po wydarzeniach z oryginalnej serii. Spektakl miał podobną strukturę, z powrotem narratora, wszechwiedzącego blogera, którego tożsamość jest ujawniana publiczności, ale pozostaje ukryta przed bohaterami. Zawierał również zróżnicowaną obsadę i był chwalony za włączenie queerowych historii.

W swoim oświadczeniu o odwołaniu serialu showrunner serialu, Josh Safran, wyraził rozczarowanie decyzją serwisu streamingowego, ale także podziękował za wsparcie udzielone przez studio. Podziękował także obsadzie i ekipie, mówiąc, że to najlepszy plan, nad jakim kiedykolwiek pracował. Co więcej, dał fanom cień nadziei, wspominając, że szukają innej platformy do kontynuacji programu, ale przyznał, że w obecnym klimacie może to być trudne. Na koniec powiedział, że ostatni odcinek drugiego sezonu zapewni pewne rozwiązanie dotychczasowej historii, wskazując, że decyzja o odwołaniu programu została podjęta przed lub w trakcie drugiego sezonu.

Odrodzenie Gossip Girl nie udało się powtórzyć sukcesu oryginalnego programu

Kadr z Plotkary Warner Bros

Kiedy odrodzenie miało swoją premierę w 2021 roku, HBO Max wiązało z nim duże nadzieje, ponieważ wcześniej odnosiło sukcesy dzięki wznowieniom innych starszych programów, takich jak Seks w wielkim mieście i Pretty Little Liars. Gigant transmisji strumieniowej miał nadzieję powtórzyć sukces osiągnięty dzięki odrodzeniu tych programów, ale niestety Gossip Girl walczyła o odtworzenie magii, która sprawiła, że ​​oryginalny program stał się wielkim hitem. Krytyczne recenzje pierwszego sezonu serialu były mieszane i chociaż poprawił się wraz z drugim sezonem, HBO Max najwyraźniej nie był pod wrażeniem liczb, które otrzymywał na swoim zapleczu.

Czytaj także  Jack O'Connell Said He Was 'Very Naive' and Felt 'Compromised' When Filming for Skins

W oświadczeniu HBO Max wyraziło wdzięczność zespołowi stojącemu za odrodzeniem programu Gossip Girl i powiedział:

„Jesteśmy bardzo wdzięczni showrunnerowi/producentowi wykonawczemu Joshui Safranowi oraz producentom wykonawczym Stephanie Savage i Joshowi Schwartzowi za sprowadzenie nas z powrotem na Upper East Side i wszystkie skandale w Constance Billard. Chociaż nie posuwamy się do przodu z trzecim sezonem Gossip Girl, dziękujemy im za kuszące trójkąty miłosne, wyrachowane dźganie w plecy i nienaganną modę, którą ten serial przyniósł nowej publiczności.

Fani będą musieli poczekać i zobaczyć, czy inna platforma podejmie serię, ale na razie wygląda na to, że odrodzenie Gossip Girl dobiegło końca. Ta wiadomość jest z pewnością rozczarowaniem dla oddanych fanów serialu, którzy z niecierpliwością czekali na premierę finału drugiego sezonu, którego premiera została zaplanowana na HBO Max 26 stycznia.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *